Мечтаната асистенция на Димарко проправя пътя на Интер към финала на Суперкопа

Вторият полуфинал на италианската Суперкопа започна в петък вечерта. Интер не даде никакъв шанс на Лацио и се класира на финала със заслужена победа с 3:0

Треньорът на „нерадзурите“ Симоне Индзаги видя, че отборът му се представи силно в събота при победата с 5:1 в Монца. Лидерите в Серия А пътуваха до Монца с много попътен вятър след 14 мача в лигата без поражение. Лацио обаче също са в добро настроение, тъй като отпразнуваха петата си поредна състезателна победа с 1:0 над американския Лече.

Интер се възнагради чрез Тюрам

Inter не оставиха никакво съмнение от самото начало кой е фаворитът в този мач. Италианските лидери имаха два добри шанса още в самото начало чрез Тюрам (4., 7.). Нерадзурите продължиха да действат – и бяха възнаградени: след центриране отляво Димарко сензационно прехвърли топката с пета към Тюрам, който трябваше само да си пази крака (17′).

С преднина зад гърба си, Интер се отпусна малко по-лесно и Лацио имаше малко повече от играта. Лациалите обаче не бяха истински в играта и им беше изключително трудно в офанзивен план. През първите 45 минути римляните нямаха шанс за гол, който да си заслужава да бъде споменат. Интер продължи да бъде по-опасен, като стражът на Лацио Провадел отрази далечен удар на Лаутаро напред и след това изчисти пред Тюрам (34′). Фаворитите искаха да направят 2:0 преди почивката – и бяха близо до това, но Барела удари само напречната греда (36). Лацио се оттегли на полувремето с щастлива преднина от 1:0.

След намесата на VAR: Калханоглу вкарва от бялата точка

Всичко, което Lazio беше планирал на полувремето, скоро отново остана в историята. След като Лаутаро падна в наказателното поле срещу Педро и свирката не бе надута, VAR се намеси. Реферът Матео Маркети беше изпратен на монитора и видя ясен контакт от страна на Педро – дузпа. Калханоглу реализира безопасно в левия ъгъл (50′). Сега Интер искаше да направи нещата още по-ясни, Барела удари само напречната греда (52′), а Лаутаро пусна топката малко над лявата (59′).

След това нерадзурите отново намалиха темпото, но не създадоха опасност. Лацио остана напълно безобиден и в нито един момент нямаше признаци за връщане в мача. Малко преди края резервата Фратези най-накрая оформи крайното 3:0 с гола си (87′).

С тази категорична и заслужена победа с 3:0 Интер се класира на финала и в понеделник ще се изправи срещу Наполи.