сряда, май 15, 2024
HomeFootballМаркиньос в последната минута: Бразилия не изостава от Аржентина

Маркиньос в последната минута: Бразилия не изостава от Аржентина

След Аржентина Бразилия също се справи с квалификациите за Световната купа. Въпреки това победата с 1:0 в Перу не беше блестящо представяне

След победата с 5:1 над Боливия временният треньор Фернандо Диниз отново игра със същата единайсеторка – и бе оправдан едва в края на мача. Той и феновете на Селесао трябваше да изчакат до малко преди края за изкупителния гол. В 90-ата минута Маркиньос засече с глава центриране от корнер на Неймар в мрежата на Лима.

„Никой не мислеше, че можем да вкараме от мъртва топка в този момент, но и това е част от нашата игра“, каза след това защитникът на Пари Сен Жермен.

Гуереро в стартовата единайсеторка на Перу

Преди това в играта на рекордните световни шампиони се бяха прокраднали много грешни пасове. През първото полувреме ВАР отмени два бразилски гола заради засада, включително удар с глава на Ричарлисон, чието разглеждане отне седем минути.

С победата над перуанците, в чиято стартова единайсеторка бе вечният Паоло Гереро, Бразилия остава начело на своята южноамериканска квалификационна група – пред аржентинците, които са с равни точки след победата с 3:0 в Боливия.