петък, май 10, 2024
HomeFootballМан Юнайтед се класира напред в турнира за Купата на Англия въпреки...

Ман Юнайтед се класира напред в турнира за Купата на Англия въпреки множеството си шансове

Манчестър Юнайтед преминава в четвъртия кръг на Купата на Англия. Червените дяволи пропуснаха многобройни шансове на терена на третодивизионния Уигън Атлетик, но въпреки това завършиха със заслужена победа с 2:0

Треньорът на Атлетик Шон Малоуни направи две промени след равенството 1:1 във ФК Барнзли. Аасгаард и Хъмфрис започнаха на мястото на Ланг и Магенис (и двамата на пейката)

Треньорът на Юнайтед Ерик тен Хаг също направи две промени в своя отбор. МакТоминай замени Ериксен от загубата с 2:1 от Нотингам Форест, а Хьойлунд започна на мястото на Антъни. Рашфорд отново се премести от центъра на крилото

Диого Далот с извеждащ пас – Юнайтед пропиля шансовете си

Домакините започнаха по-добре мача и имаха първия топ шанс в началото чрез Аасгаард. Датчанинът обаче беше отказан от Онана (3), който напоследък често няма късмет. Юнайтед беше предупреден и впоследствие пое контрола върху играта. Първият опасен удар за „червените дяволи“ бе дело на Рашфорд (14). Гостите станаха по-опасни и МакТоминай също пропусна да открие резултата (17′), който трябваше да дойде пет минути по-късно: Диого Далот прати топката в десния ъгъл от около 17 метра.

Голът беше резултат от едно от многото опасни подавания на Гарначо през тази фаза. Аржентинецът подготви и завършващия удар на Рашфорд (24′) и удара на Хьойлунд с глава над гредата (29′). Уигън бяха заети в защита и вече не можеха да правят толкова много набези напред. Въпреки това едно от тях беше опасно (28). Носителите на Купата на Англия за 2013 г. не можеха да се оплачат, че са допуснали още един гол преди почивката, но двоен шанс на Рашфорд и Хьойлунд (36′) и още един удар на Гарначо (40′) не намериха мрежата.

Бруно Фернандес вкара от бялата точка

Червените дяволи останаха доминиращият отбор в началото на второто полувреме. Те обаче вече не бяха толкова успешни, колкото през първото полувреме, като създаваха висококалибрени шансове с всяка изминала минута. Майноо имаше първото забележително положение в 62-ата минута, но при преднина само от един гол винаги съществува риск от допускане на гол – какъвто беше случаят в 67-ата минута, но Майноо се защити един на един срещу нападателя на Уигън Годо.

В 72-ата минута съдията Антъни Тейлър посочи бялата точка. Бруно Фернандес падна на земята след лек контакт – той реализира отсъдената дузпа, за да реши мача (74′). След това английските рекордьори се опитаха да направят резултата 3:0, но отново бяха отказани от силния Тикъл във вратата на домакините (81-ва, 82-ра). Бруно Фернандес пропусна да отбележи и втория си гол (86′). В крайна сметка се стигна до заслужена победа с 2:0 за гостите.

Във вторник Уигън Атлетик е домакин на Донкастър Роувърс в последния 16-и кръг от турнира за Купата на ЕФЛ. Манчестър Юнайтед се изправя срещу Тотнъм във Висшата лига на 14 януари (17:30 ч.).