вторник, април 16, 2024
HomePremier LeagueЛупфер, волейбол и Хааланд: Гражданите поставят Арсенал под напрежение

Лупфер, волейбол и Хааланд: Гражданите поставят Арсенал под напрежение

Манчестър Сити напредна в надпреварата за върха на таблицата. „Гражданите“ разгромиха безобидните гости от Саутхемптън с 4:0, включително с гол на Хааланд, и временно са начело на таблицата

Манчестър Сити, който започна с пет променени позиции от победата си с 5:0 над Копенхаген в Шампионската лига, започна мача с шанс веднага. Жоао Кансело, който се забавляваше много през първото полувреме, подаде на Махрез, чийто мощен удар бе спасен от Базуну (2. минута).

Въпреки че Саутхемптън, чийто треньор Ралф Хазенхютл е под натиск заради стила на игра и липсата на положителни резултати (последните три поражения), вече започваше от противниковата шестнайсеторка, играта стигна само до вратата на Базуну заради сигурността на домакините. След като Хааланд удари греда с глава (14-и), Жоао Кансело им даде заслужена преднина (20-и).

Foden увеличава преднината си с лоб

City не почиваше на лаврите си, продължи да се стреми към успеха още в началото и увеличи преднината си. Кръстът на Де Бройне беше посрещнат от Фоден, който се прибра у дома, за да направи 2-0 (32-ри) – резултатът на полувремето, тъй като страната на Гуардиола позволи на играта да се изплъзне и светците продължиха да се борят в нападение.

След подновяването на играта домакините за кратко вдигнаха оборотите и показаха класата си, както и при 2:0. Махрез вкара топката в мрежата (49-та минута) след чувствително подаване от Родриго.

Хааланд вкара 15-ия си гол за сезона

След това Хааланд все повече се превръща в център на вниманието. Бившият играч на Дортмунд първо пропусна да стреля (51-ви) и да се разпише (57-ми), докато най-накрая вкара 15-ия си гол за сезона: след асистенция от Жоао Кансело той вкара сух гол в левия ъгъл (65-ти) – което означаваше, че „гражданите“ са вкарали поне четири пъти в петия си домакински мач от Висшата лига за сезона.

С оглед на предстоящите седмици Гуардиола даде почивка на няколко ключови играчи. Също така на терена „небесносините“ стигнаха до резултат само с три изключения (удар на Грийлиш (76.), удар с глава на Аке (78.) и индивидуална акция на Палмър (90.)), така че Хааланд остана последният голмайстор в този мач.

Гражданите временно на върха

Временно начело на таблицата поне до неделя, победата на Манчестър Сити с 4:0 постави под напрежение Арсенал, който е домакин на Ливърпул в неделя.

Шампионската лига продължава за „гражданите“ във вторник, когато английските шампиони приемат ФК Копенхаген в 18:45 ч. В първенството ManCity очаква абсолютен топ мач следващия уикенд в Ливърпул (16 октомври, 17.30 ч.). Саутхемптън се изправя срещу Уест Хем Юнайтед у дома в ден 11 (16 октомври, 15:00 ч.).