csütörtök, április 25, 2024
HomePremier LeagueLupfer, röplabda és Haaland: a Polgárok nyomás alá helyezték az Arsenalt

Lupfer, röplabda és Haaland: a Polgárok nyomás alá helyezték az Arsenalt

Manchester City előrelépett a tabella élére. A Polgárok Haaland góljával együtt 4-0-ra legyőzték az ártalmatlan southamptoni vendégeket, és átmenetileg a tabella élén állnak

A Koppenhága elleni 5-0-s Bajnokok Ligája-győzelemhez képest öt helyen kicserélve kezdő Manchester City rögtön esélyeshez méltóan kezdte a mérkőzést. Az első félidőben nagyot játszó Joao Cancelo szolgálta ki Mahrezt, akinek erőteljes lövését Bazunu hárította (2. perc).

Noha a játékstílus és a pozitív eredmények hiánya (utolsó három vereség) miatt nyomás alatt lévő Ralph Hasenhüttl edzővel felálló Southampton már az ellenfél tizenhatosánál kezdett, a hazaiak labdabiztossága miatt csak Bazunu kapujáig jutott a mérkőzés. Miután Haaland egy szabad fejessel a kapufát találta el (14.), Joao Cancelo szerzett megérdemelt vezetést (20.).

Foden növeli a vezetést egy lobbal

A

City nem pihent a babérjain, korán tovább folytatta a hajrát és növelte előnyét. De Bruyne keresztlabdájára Foden érkezett, aki ballal a kapuba lőtt, így 2-0 (32.) – ez volt a félidei állás, mivel Guardiola csapata hagyta kicsúszni a meccset, a Szentek pedig továbbra is küszködtek a támadásokkal.

A folytatás után a házigazdák rövid időre felvették a tempót, és megmutatták klasszisukat, ahogyan a 2-0-s vezetésnél is. Mahrez röplabdázta a hálóba a labdát (49.), miután Rodrigo remekül emelte fel a labdát.

Haaland 15. gólja a szezonban

Azután Haaland egyre inkább a figyelem középpontjába került. Az egykori dortmundi előbb egy lövést (51.) és egy keresztlabdát (57.) hagyott ki, mígnem végül megszerezte 15. gólját a szezonban: Joao Cancelo asszisztja után szárazon a bal sarokba lőtt (65.) – ezzel a Polgárok a szezon ötödik hazai Premier League-meccsén legalább négyszer betaláltak.

A következő heteket szem előtt tartva Guardiola ezután több kulcsjátékosának is pihenőt adott. A pályán is csak három kivétellel (Grealish lövése (76.), Aké fejese (78.) és Palmer egyéni akciója (90.)) sikerült az égszínkékeknek, így Haaland maradt az utolsó gólszerző ezen a mérkőzésen.

Polgárok ideiglenesen felül

A legalább vasárnapig ideiglenesen a tabella élén álló Manchester City 4-0-s győzelme nyomást gyakorolt az Arsenalra, amely vasárnap a Liverpoolt fogadja.

A Bajnokok Ligája kedden folytatódik a Polgárok számára, az angol bajnok az FC Koppenhágát fogadja 18.45-kor. A bajnokságban a ManCityre abszolút csúcsmeccs vár a következő hétvégén a Liverpool otthonában (október 16., 17.30). A Southampton a 11. játéknapon (október 16., 15 óra) a West Ham United otthonában lép pályára.