петък, април 19, 2024
HomeSerie AВолята на Брахим Диас: Милан задълбочава кризата в Юве

Волята на Брахим Диас: Милан задълбочава кризата в Юве

Ак Милан заслужено спечели с 2:0 срещу Ювентус Торино в събота вечер. По този начин росонерите остават на върха и също така задълбочават кризата на Старата госпожа

Двата отбора имаха различни вечери в Шампионската лига през седмицата. Докато „Милан“ загуби с 3:0 от „Челси“, „Ювентус“ отбеляза победа с 3:1 у дома срещу „Макаби Хайфа“. В стартовата единайсеторка и от двете страни имаше четири промени поради причини, свързани с управлението на стреса, като в Милан се завърна Тео.

Французинът обаче първоначално беше подложен на натиск. Юве започна агресивно, като спечели топката на високо ниво и създаде първите шансове в мача. Куадрадо пропусна от обещаваща позиция отдясно (9-и), а Милик намери майстора си в лицето на Татарушану (12-и). Тогава росонерите се събудиха и станаха опасни. След корнер отдясно, който Калулу продължи, Рафаел Леао удари гредата от близко разстояние (21-ви).

Томори наказва Юве

14 минути по-късно атрактивният португалец отново бе подложен на милостта на алуминия, като изстрелът на Рафаел Леао от 20 метра попадна в далечния десен стълб. Сега Милан задаваше тона и заслужено поведе преди почивката: Жиру стреля в Томори след корнер, но защитникът реагира бързо, обърна се и вкара отбитата топка в мрежата от движение (45.+1).

Брахим Диас добавя към списъка

След подновяването на играта Милан все още държеше всичко под контрол, а Алегри изглеждаше безпомощен отстрани заради малкото офанзивни идеи на своя отбор. Влахович също бе вдигнат във въздуха – и тогава сърбинът даде началото на 2:0 за Милан с грешен пас: Брахим Диас получи неточен пас от нападателя на полузащитната линия, запали турбото и накара Бонучи и Милик да изглеждат стари. Шчесни все още беше на крачка от завършването на удара в наказателното поле, но топката все пак влезе в мрежата (54-та минута).

Това на практика реши мача, тъй като въпреки че оставаше много време до края на срещата, Ювентус почти не успяваше да стигне до нещо напред. Милик за кратко създаде опасност, но Татарушану нямаше проблеми с удара на поляка с глава. Малко преди края на мача резервата Кийн бе добре пласиран в наказателното поле, но Калулу успя само да блокира удара на жокера и така предотврати последните минути да станат отново вълнуващи.

Милан успя да удържи победата с 2:0 и да не изостава от лидера Наполи. Юве отново е в криза въпреки двете си победи, а разликата до върха засега остава седем точки. Наполи обаче може да увеличи разликата при победа в Кремона в неделя (18:00 ч.).

Росонерите са домакини на Челси във вторник вечер за втория мач от груповата фаза на ШЛ (21:00 ч.). Ювентус също играе във вторник (18:45 ч.), но му предстои гостуване в Хайфа.