вторник, май 7, 2024
HomeBasketballЛудвигсбург не успя да стигне до финала на Шампионската лига

Лудвигсбург не успя да стигне до финала на Шампионската лига

ВБЛ беше представена и във финалната четворка на Шампионската лига по баскетбол: MHP Riesen Ludwigsburg се срещна с испанския представител Manresa в борбата за билет за финала – и загуби.

MHP Riesen Ludwigsburg не успя да се класира на финала на Шампионската лига по баскетбол на ФИБА. Клубът от Бундеслигата загуби полуфиналния си мач срещу Baxi Manresa с 55:63 (35:35) в Билбао в петък. Слабото представяне в нападение с 28,6% от игралното поле беше решаващо за поражението.

Лудвигсбург се защитаваше силно, както обикновено, и допусна само пет точки през първите пет минути. Въпреки това отборът на треньора Джон Патрик изкара четири минути без да отбележи гол. След това играта малко се пораздвижи, а Джъстин Симон пое инициативата в нападение: той отбеляза десет от своите 18 точки през втората четвърт.

След равностойно първо полувреме Лудвигсбург трябваше да се отпусне малко през третата четвърт, като пропусна твърде много шансове от линията за свободни удари, както и отвън. Със само шест отбелязани точки в последния период отборът от Бундеслигата не успя да навакса изоставането си.

В мача за третото място отборът на Лудвигсбург ще срещне Хапоел Холон в неделя от 17:00 ч. Израелският първодивизионен отбор беше победен със 71:78 от Lenovo Tenerife в другия полуфинал на финалния турнир в Билбао.