csütörtök, május 16, 2024
HomeBasketballA Ludwigsburg lemaradt a Bajnokok Ligája döntőjéről

A Ludwigsburg lemaradt a Bajnokok Ligája döntőjéről

A BBL is képviseltette magát a kosárlabda Bajnokok Ligája Final Fourjában: Az MHP Riesen Ludwigsburg a döntőbe jutásért folytatott küzdelemben a spanyol Manresa képviselőjével találkozott – és kikapott.

Az MHP Riesen Ludwigsburg lemaradt a FIBA Kosárlabda Bajnokok Ligája döntőjéről. A Bundesliga-klub pénteken Bilbaóban 55:63 (35:35) arányban elveszítette a Baxi Manresa elleni elődöntő mérkőzését. A 28,6 százalékos mezőnymutatóval a gyenge támadójáték döntő volt a vereségben.

A Ludwigsburg szokás szerint erősen védekezett, és az első öt percben mindössze öt pontot engedélyezett. John Patrick edző csapata azonban négy percig nem kapott gólt. Ezután kicsit felpörgött a játék, Justin Simon vette át a támadójáték irányítását: 18 pontjából tízet a második negyedben szerzett.

A kiegyenlített első félidő után a harmadik negyedben a Ludwigsburgnak kicsit vissza kellett vennie a tempóból, túl sok lehetőséget hagyott ki a büntetővonalról és kintről is. A Bundesliga-csapat a záró szakaszban mindössze hat pontot szerzett, így nem tudott felzárkózni.

A harmadik helyért vívott mérkőzésen a Ludwigsburg vasárnap 17 órakor a Hapoel Holonnal találkozik. Az izraeli első ligás csapatot 71-78-ra verte a Lenovo Tenerife a bilbaói döntő másik elődöntőjében.