четвъртък, май 2, 2024
HomeBasketballЛудвигсбург на път към четвъртфиналите

Лудвигсбург на път към четвъртфиналите

MHP Riesen Ludwigsburg има добри шансове да достигне четвъртфиналите на Шампионската лига по баскетбол на ФИБА. В сряда клубът от Германската баскетболна лига победи у дома JDA Dijon със 71:59 (25:32)

Това означава, че Лудвигсбург, както и Telekom Baskets Bonn, имат рекорд от три победи и едно поражение в своята група от междинния кръг, докато Дижон и Галатасарай Истанбул имат само по една победа. Първите два отбора се класират за четвъртфиналите на Купата на европейските шампиони.

Лудвигсбург започнаха фалшиво: След четири минути те бяха отбелязали само две точки, но вече бяха загубили топката пет пъти. Домакините влязоха в играта с успешни тройки и след първата четвърт изоставаха само с 13:16. През втория период швабите напълно загубиха нишката, като на почивката допуснаха 16 грешки и не можеха да се оплачат от изоставане с 25:32.

Лудвигсбург влезе в някакъв ритъм за първи път през третия период и малко преди края на четвъртината изравни за 43:43. Лудвигсбург поведе за първи път от края на първата четвърт шест минути преди края, като направи серия от 9:0, за да вземе инициативата в свои ръце. Най-добрият реализатор на Лудвигсбург Джейвон Грейвс (20 точки) увенча представянето си със зрелищен слам-данк две минути преди края, за да направи резултата 64:55.