понеделник, април 29, 2024
HomePremier LeagueЛивърпул се държи на разстояние: Изключителният Де Бройне изстрелва Сити към победа...

Ливърпул се държи на разстояние: Изключителният Де Бройне изстрелва Сити към победа в дербито

Манчестър Сити затвърди първата си позиция във Висшата лига – както и Манчестър. Юнайтед се задържа само 15 минути при победата с 4:1, отчасти благодарение на Кевин Де Бройне.

With the stricken Cristiano Ronaldo out, the „father of counter-pressing“, както Гуардиола е нарекъл Rangnick в изграждането, опита ръката си в лидерите на лигата почти уловени от Ливърпул. И първоначално Юнайтед се справи много добре на „Етихад“. Въпреки че Де Бройне неудържимо стреля в първата атака на Сити (5), „червените дяволи“ също държаха своето по отношение на владеенето на топката. Те също станаха опасни, а Фред пропусна да изравни (8-и).

Когато Санчо най-накрая направи 1:1 със 17-метров шут след контраатака (22-ри), балансът на силите вече се беше променил. Домакините вдигнаха оборотите и доминираха в дербито в типичния си динамичен стил, а в края на тройния шанс двойният играч Де Бройне възстанови старата дистанция (28). Махрез пропусна третия гол преди почивката (45.)

Няма завършек на Юнайтед през второто полувреме – CL в опасност

Превъзходството на Сити продължи и след смяната на полетата. МакТоминей и компания се хвърлиха към няколко гола – Юнайтед нямаше свой. Бернардо Силва (49 г.) и Махрез (57 г.) вкараха за 3:1, а с това и предварителното решение за по-добрите в основата си домакини. Но това все пак беше дълго време.

Близкият резултат означаваше, че Юнайтед дълго време имаше възможност да изравни отново, но гостите не успяха да създадат реални възможности. Шампионите бяха твърде силни и накрая се превърнаха в победител, когато Махрез насочи в мрежата отзад ъглов удар на Де Бройне (68-ата минута). Само това беше решаващият фактор, тъй като през втория период Юнайтед не успя да отбележи нито един гол. Въпреки това Махрез добави още един късен гол (90.+3) с пас от резервата Гюндоган.

Докато първенецът Сити държи Ливърпул на разстояние (три точки зад него преди мача), въздухът за Юнайтед в надпреварата за четвъртото място става все по-тънък. Арсенал изпревари „червените дяволи“ – и все още има три мача преднина.