понеделник, април 29, 2024
HomeLa LigaДепай вкарва от бялата точка: Барса побеждава Елче с малко

Депай вкарва от бялата точка: Барса побеждава Елче с малко

След седем мача без поражение ФК Барселона е домакин на ФК Елче. Барса обърна изоставането си от 0:1 благодарение на два гола с жокер и събра важни три точки.

Барса се върна на правилния път в последните си мачове и след убедителната си победа срещу Билбао се стремеше да вземе още важни точки в надпреварата за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Сред започналите бе и Дембеле, който миналия уикенд даде заявка за стартовата единайсеторка с трима голмайстори от пейката.

Barça започна добре и пое контрола в началото. Елче обаче не се продаде на късо и поддържаше темпото на фаворитите – особено Мохика създаваше много проблеми на Дани Алвеш с набезите си. След това левият защитник на Елче неочаквано зае централно място в собствената си атака, когато загуби топката и спаси в последната секунда (17-и). FC Barcelona прехвърли играта срещу дълбоко разположения Elche далеч пред полето на съперника и увеличи натиска: След неуспешния лоб на Dembelé, последвалият удар на Frenkie de Jong беше изчистен на линията (27.).

След тази възможност „блаугранас“ все по-често оголваха защитата на домакините, а до малко преди почивката липсваха основни моменти и в двете страни: Но след това Тете Моренте пропусна да вкара за 1:0 за Елче (38-ата минута), а холандецът де Йонг пропусна втория си голям шанс за Барса (39-ата минута).

Педри като неочакван предшественик: Фидел бележи

Последният гол от най-висока класа през първото полувреме обаче отново доведе до гол във вратата на Барселона: победното предизвикателство на Педри се оказа пас за Фидел, който вкара в единоборство срещу тер Стеген в десния ъгъл (44-та минута).

Феран Торес изравнява

Барса бе подложена на натиск в началото на втория период, след като допусна гол, и увеличи темпото. Феран Торес, който замени Гави, даде нов импулс на „блаугранас“ и от време на време създаваше опасности. Но той първо взе грешно решение (47-и), а след това пропусна от пет метра (53-и), преди да вкара дебютния си гол в лигата в роклята на Барса (60-и). Преди това Жорди Алба пресече топката перфектно към жокера, който трябваше само да я вкара.

Феран Торес имаше възможност за двойно попадение, но пропусна левия ъгъл (64-и), докато тер Стеген беше на мястото си с блестящо спасяване при контраатака и предотврати поредното изоставане на отбора (65-и). Преди финалната фаза и двата отбора намалиха малко темпото и пуснаха на терена свежи играчи.

Хандбол след намесата на VAR: Депай се превръща в играч

Последните минути бяха открити от Феран Торес, който не успя да превърне три най-добри шанса в нов гол (77-и, 78-и, 81-и). В началото на последния период обаче, след като Депай, който също бе влязъл като резерва, се разписа за игра с ръка: Холандецът подаде към Бараган, който предварително трепна минимално с ръка и след това уверено стреля от място в десния ъгъл (84.).

Елче изоставаше и беше притиснат до стената: домакините хвърлиха всичко напред и поискаха дузпа след игра с ръка на Жорди Алба, но тя не беше дадена поради късото разстояние (88). В добавеното време тер Стеген спаси удар с глава от корнер за „блауграна“ и удържа победата (90.+5).

Победата издига Барса на трето място и удължава серията им от непобедени мачове до осем. След това Барселона приема Галатасарай Истанбул в 16-ия кръг на Лига Европа в четвъртък.