вторник, април 30, 2024
HomeBundesligaДори Баумгарт е впечатлен: кръстовете на Раум са "най-добрите в Бундеслигата"

Дори Баумгарт е впечатлен: кръстовете на Раум са „най-добрите в Бундеслигата“

Международният играч на Хофенхайм Давид Раум (23 г.) отново дава решаващия тласък. Това впечатли и треньора на Кьолн Щефен Баумгарт.

Дълго време това беше дразнещо. В Кьолн Хофенхайм отново пропусна множество първокласни възможности за гол, като особено Илас Бебу опъна нервите на колегите си и на треньора Себастиан Хьонес, който след всички завръщания искаше „поне веднъж да поведе“. След многобройни неуспешни опити на нападателите защитникът Щефан Пош най-накрая вкара златния гол за 1:0. Австриецът вкара първия си гол за TSG в първия мач, а сега и втория.

Перфектният кръст отново беше ударен от Давид Раум пред вратата – с точната сила, траектория и прецизност. „Кръстът ми не беше много грешен, но Поски се премести, свърши страхотна работа и го насочи неспасяемо – страхотен гол“, каза възхитеният Раум, чиито предишни кръстове трябваше да бъдат възнаградени и завършени.

По-голямата част от шансовете на Хофенхайм бяха отляво, без да броим винаги неудобните свободни удари и ъгловите удари. Андрей Крамарич и Бебу се разминаха с топката на Раум (20-и), а Бебу, който вече на няколко пъти нямаше късмет, насочи с глава към гредата (46-и) веднага след почивката, преди Пош най-накрая да помогне на Раум за деветата му асистенция и единадесетия му гол.

След това дори треньорът на съперника беше впечатлен от представянето на Раум. „Тогава и кръстовете му стигат до точката. Мисля, че сега той е най-добрият играч, който имаме в Бундеслигата“, каза Щефен Баумгарт, „той има голяма скорост напред и винаги е добре освободен.

Само плейлистът на Раум притеснява Хьонес

Самият похвален човек беше спокоен за небрежното използване на своите комплекти. „Можехме да вкараме и повече, но и още един гол е достатъчен за победата“, доволен бе 23-годишният футболист, „ако искаш да играеш на върха, трябва да печелиш тези двубои. Това са страхотни, неприятни победи, от които си много щастлив.“ Успехът издигна TSG до четвъртото място и потвърди международните им амбиции.

Хойнес обаче все пак имаше какво да критикува за цялостното представяне на Давид Раум. „Преди мача той отговаря за плейлистата в съблекалнята, така че понякога се налага да слушам“, разкрива 39-годишният играч. Недостатък, който треньорът на TSG със сигурност приема с удоволствие.