сряда, май 1, 2024
HomeUEFAКъсен гол в историята на Лига Европа: Айнтрахт на четвъртфинал

Късен гол в историята на Лига Европа: Айнтрахт на четвъртфинал

След драматичен втори мач в последния 16-и кръг срещу Бетис, Франкфурт се класира на четвъртфинал в Лига Европа. Хесенци трябваше да влязат в продължения, имаха късмет там – и вкараха решителното 1:1 с последното действие в мача

Треньорът на Айнтрахт Оливер Гласнер не направи промени в стартовата си единайсеторка след 2:1 срещу ВФЛ Бохум. През уикенда Бетис се отърси от поражението с 2:1 в първия мач с победа над Билбао с 1:0. Във втория мач във Франкфурт треньорът Мануел Пелегрини изпрати от самото начало легендата на Ла Лига и капитан Хоакин, за да осигури заплаха за гол заедно с Фекир, Руибал и Вилиан Жозе.

Удар на Кнауф попада в напречната греда

Гостите от Севиля започнаха много смело в първите минути, но на този етап не успяха да създадат убедителни шансове за гол. От около десетата минута нататък Франкфурт пое контрола върху мача и до почивката беше по-добрият отбор. Кнауф имаше най-добрия и в същото време единствения забележителен шанс през първото полувреме, той прати топката в напречната греда, а стражът на гостите Руи Силва дори беше леко на място (14).

В противен случай хесенците можеха да разчитат на много сигурна отбрана, която не позволяваше нищо срещу андалусийците, на които липсваха идеи. Франкфурт имаше една-две възможности в предни позиции, но или не завършваше топката чисто, или завършекът не беше достатъчно убедителен. Играта се прибра в съблекалните без голове, а гостите все още бяха под напрежение.

За пореден път СГЕ удари алуминий

След почивката Бетис отново започна по-добре, а Фекир отправи първия удар към вратата (56.). Но както и през първото полувреме, Франкфурт отново излезе по-добър – и имаше добри шансове да поведе: Костич първо не уцели топката идеално, когато вратата беше празна, а малко по-късно свободен удар на сърбина, който никой не успя да достигне, се удари в левия стълб (и двата 63.). Сега обаче гостите бяха малко по-активни в предни позиции и резервата Хуанми принуди Трап да спасява с глава (65-и).

Iglesias налага допълнително време

Франкфуртци имаха играта в свои ръце и не допуснаха нищо. Дълго време Бетис нямаше идеи, но в края отново тръгна напред, за да наложи допълнително време. И те успяха! Първо резервата Борха Иглесиас стреля над вратата (87-ата), но в 90-ата минута нападателят се справи по-добре: след центриране на Фекир Борха Иглесиас насочи топката във вратата и изравни.

С последното действие: Айнтрахт се класира за четвъртфиналите

Бетис беше по-добрият отбор в допълнителното време и андалусийците имаха единствения добър шанс в началото: ударът на Лайнез беше отразен и попадна в Борха Иглесиас, който насочи топката към напречната греда (109-и). В допълнителното време Франкфурт дълго време нямаше идеи, но към края хесенци получиха втори въздух.