неделя, май 5, 2024
HomeFootballГол и асистенция: Силният Гьотце изведе ПСВ на четвъртфинал

Гол и асистенция: Силният Гьотце изведе ПСВ на четвъртфинал

ПСВ Айндховен се класира на четвъртфиналите на Лига Европа в четвъртък вечерта благодарение отчасти на Марио Гьотце: Носителят на Световната купа за 2014 г. участва в отбелязването на първите два гола при незастрашителната победа с 4:0 в Копенхаген.

С Гьотце и Макс в стартовата единайсеторка ПСВ Айндховен започна с голям натиск. От самото начало холандците доминираха в играта, но без да бъдат опасни. Въпреки това PSV беше ефективен и поведе с първия си удар към вратата: Гьотце подаде на Захави в наказателното поле, чийто безобиден удар се плъзна през ръцете на вратаря Йонсон (11).

След това отборът на Копенхаген започна да действа по-офанзивно, но гостите продължиха да доминират в мача. Проблеми за датчаните създаваше най-вече пресата. Въпреки това превъзходство почти нямаше опасности пред вратата на FCK.

Макс асистенции за Гьотце

Точно в заключителните етапи на първото полувреме холандците увеличиха темпото и след взаимодействие между двамата германци покачиха на 2:0. Ниската топка на бившия играч на Аугсбург Макс беше вкарана в празната врата от Гьотце на втора греда (38-и). Тъй като Гакпо удари само напречната греда, на почивката той се оттегли с този резултат.

Треньорът на Копенхаген Джес Торуп реагира на дефицита и премина към защита с трима души – но датчаните не станаха по-опасни. С изключение на два удара на Барджи (53-ата минута) и Вавро (71-ата минута), които преминаха покрай вратата, през второто полувреме не се получи нищо въпреки усилията.

Zahavi и Madueke се изкачват в заключителните етапи

Поради безпощадността на домакините PSV изпусна темпото с оглед на комфортната си преднина и само постигна резултата. В заключителната фаза обаче холандците отново показаха класата си. След добра комбинация между Гьотце, Веерман и Доан Захави вкара за 3:0 (79-ата минута).

След това и двамата треньори направиха много промени. Наред с другите, Мадуке се включи и вкара в продължението на мача за крайното 4:0 (90.+1). По този начин Айндховен остава непобеден в единадесетия си пореден мач и очаква Нион в петък, където ще бъде изтеглен жребият за четвъртфиналните им съперници.