szerda, május 1, 2024
HomePremier LeagueA keresztléc megakadályozza a szerencsés ütést: a Man United szűk győzelmet aratott...

A keresztléc megakadályozza a szerencsés ütést: a Man United szűk győzelmet aratott Lutonban

Dacára a több mint biztató kezdésnek, a Manchester United végül idegenben kaparta ki a győzelmet Lutonban. A csatár Höjlund Premier League-rekordot szerzett

A Manchester United az Aston Villa otthonában aratott 2-1-es győzelmével megerősítette javuló formáját, és legalább a Bajnokok Ligája-helyektől való távolságot csökkentette. Erik ten Hag vezetőedző ezért nem látott okot arra, hogy változtasson a kezdő tizenegyben a házigazda, feljutó és kieső Luton Town ellen.

A Hatters, amely a Sheffield Wednesday elleni 3-1-es vereség után Burke és Clark (mindketten a kispadon) helyett a korábbi Man United-játékosokkal, Mengivel és Chonggal kezdett a Sheffield Wednesday ellen, keserves visszaesést szenvedett a kezdés előtt: A gólkirály Adebayo a bemelegítés során sérülést szenvedett, így Woodrow kénytelen volt lecserélni őt a kezdőben.

Höjlund kétszer is betalál

A nyitó játékrészben a vendégek egy lövőfesztivál reményét keltette, hiszen Höjlund mindössze 37 másodperc után kihasználta Bell katasztrofális hibáját, és sorozatban hatodik bajnoki mérkőzésén betalált. A dán még egy Premier League-rekordot is bebiztosított azzal, hogy ő lett a valaha volt legfiatalabb játékos, akinek ez a bravúr sikerült.

De ez még nem minden: alig hat perccel később a középcsatár kiegészítette bravúrját azzal, hogy Garnacho röplabdáját mellel a hálóba terelte. Rashford (10) és Garnacho (13) közvetlenül a 2:0 után még két jó lehetőséget alakított ki a Vörös Ördögöknek, de ezek nem valósultak meg.

Morris egyenlítő gólja megfordítja a meccset

Alig egy perccel Garnacho lehetősége után Morris végül a semmiből szerezte meg az egyenlítő gólt. A Luton csapatkapitánya reagált a leggyorsabban, miután Chong lövését blokkolták, és a labdát Onana mellett a hálóba fejelte.

Innentől kezdve teljesen megfordult a mérkőzés. A Hatters átvette az irányítást, de a nagy erőfeszítéseikért nem kaptak jutalmat. Woodrow (30.), Morris (37.) és Doughty (45.+2) több említésre méltó gólszerzési lehetőséget is kihagyott a hazaiak részéről az első félidőben

Esélyek sokasága mindkét oldalon – a Man Unitednél a keresztléc mentett

Miután a United a szünet előtt sérülés miatt cserélni kényszerült, és Lindelöföt hozta be Shaw helyére (45.+3), a szünet után kétszer is hozzátett tíz Hag edző. Evans és McTominay került be Maguire és Casemiro helyére, akik mindketten sárga lapot kaptak.

Ezután mindkét oldalon adódtak veszélyes lehetőségek. Az 57. percben a Luton kapusa, Kaminski nagyot mentett Rashford elől, három perccel később pedig Lokonga egy képeskönyvi mentéssel akadályozta meg Bruno Fernandes 3-1-es végeredményét. Két percen belül a lutoni Osho (77′) és Höjlund (78′) is hibázott a vendégeknél, akik az utolsó percekben ismét mindent bedobtak előre.

Végül azonban nem jött össze a Hammersnek, miután Barkley fejese a lefújás negyedik percében a keresztlécen csattant, és nem talált utat a hálóba.

Míg a Luton jövő szerdán (20.30) a Liverpool vendége lesz, addig a Man United csak szombaton lép újra pályára. A Vörös Ördögök akkor a Fulham FC-t fogadják az Old Traffordon (16.00)