петък, май 3, 2024
HomeBasketballВъпреки слабата първа четвърт: Байерн печели в Испания

Въпреки слабата първа четвърт: Байерн печели в Испания

Баскетболистите на ФК Байерн Мюнхен уверено преодоляха препятствието на Витория-Гастейс в Евролигата – въпреки че през първата четвърт нещата не вървяха по план.

ФК Байерн Мюнхен подчерта амбициите си за участие в плейофите на Евролигата. Победата с 84:77 (42:33) при гостуването на Баскония Витория-Гастейс в петък вечерта беше деветата победа в 20 мача за лидерите в Бундеслигата и задържа испанския клуб на разстояние, като директното сравнение също е в полза на мюнхенския тим. Витория-Гастейс спечели първия етап с 81:76 в Audi Dome.

Баварците започнаха лошо втория етап (10:2/4) и се съвзеха едва през първата четвърт. Но след това те отнесоха инерцията със себе си. След серия от 17:0 те излизат напред с 36:24. В тази фаза домакините останаха без кош повече от четири минути. След смяната на полетата баварците имаха известни проблеми в защита. Особено се отличи бившият играч на Мюнхен Уейд Болдуин (71:73/37.).

В заключителната фаза липсваха добри възможности за хвърляне на топката за гостите, които обаче възвърнаха самообладанието си и успяха отново да увеличат преднината си. Решаващи бяха и изявите на Отело Хънтър и Кори Уолдън, които вкараха по 17 точки.

Baskonia Vitoria – Bayern Munich 77:84 (33:42)
Най-добрият реализатор за Витория: Уолдън (17), Рубит (17), Хънтър (17), Томас (13)
Най-добри хвърлячи за Мюнхен: Болдуин (23), Фонтекион (12), Костело (12), Седекерскис (11) за Мюнхен