събота, май 11, 2024
HomeFootballКлинсман въздъхва с облекчение: Собствен гол на Ал-Араб спасява Южна Корея от...

Клинсман въздъхва с облекчение: Собствен гол на Ал-Араб спасява Южна Корея от равенство

Южна Корея едва се спаси от срам във втория ден от мача за Купата на Азия. Единствено автогол в продължението на мача с Йордания донесе изравняване

Треньорът на Южна Корея Юрген Клинсман искаше да направи голяма крачка към 16-ия кръг във втория мач от групата срещу Йордания след победата на откриването срещу Бахрейн (3:1). За тази цел той използва същия стартов състав, като в състава се завърнаха Ким от Байерн и звездата на Тотнъм Сон. Йонг от Щутгарт беше заменен през второто полувреме

И корейците започнаха добре: Сон реализира дузпа след само девет минути, за да поведе. След това обаче фаворитите все по-често изпускаха нещата. Йордания, която спечели първия си мач срещу Малайзия с 4:0, навлизаше все по-добре в играта и създаваше много проблеми на отбора на Клинсман

Йордания обърна мача още преди почивката

Недостатъците обърнаха мача преди почивката с двойно попадение в рамките на десет минути. Първо Y.-W. Park насочи топката в собствената си врата след неуспешно спасяване от корнер (37′), а след това Al-Naimat стреля мощно с последващ удар в левия ъгъл (45.+6).

След почивката Южна Корея започна почти яростно и продължи да оказва натиск върху Йордания, но почти не създаде опасни възможности за гол. Йордания се защитаваше дълбоко и пазеше пространството, оставяйки Южна Корея предимно с удари от дистанция – от 14-те удара, които корейците имаха в един момент, само четири бяха в целта на Абдулайла. През второто полувреме Йордания не създаде почти нищо в атака, а обещаващите контраатаки вече не бяха завършвани последователно

И двата отбора в отлична изходна позиция

В крайна сметка един автогол изравни резултата: Малко след началото на единадесетте минути продължение Ал-Араб отклони в собствената си мрежа удар на Хванг, който трябваше да бъде спасен (90.+1). След това Хонг имаше чудесен шанс да отбележи победното попадение малко преди края, но от много близко разстояние уцели само външната страна на мрежата (90.+9).

Така остана равенството, което поставя и двата отбора в добра позиция за достигане на 16-ия кръг в последния ден – Южна Корея се изправя срещу Малайзия в четвъртък (12.30 ч.), а Йордания – срещу Бахрейн по същото време.