неделя, май 5, 2024
HomeChampions LeagueИкарди блести с мечтан гол и късна асистенция: Galatasaray печели с 3:2

Икарди блести с мечтан гол и късна асистенция: Galatasaray печели с 3:2

Галатасарай Истанбул почти не стигна до повече от равенство в Molde FK въпреки по-голямата си игрова класа и визуално превъзходство, но тогава Икарди изведе турците до късна победа.

В Истанбул копнежът по европейските футболни фестивали е голям. Това е една от причините Галатасарай да бръкне дълбоко в джоба си това лято и да подпише с Икарди за постоянно. Аржентинецът беше отговорен за най-красивия гол на вечерта в първия мач от плейофите в Molde FK.

В 29-ата минута той довкара топката, избита от Акгюн в десния пети ъгъл, с красиво воле в далечния ъгъл. Това беше 200-ият му гол на клубно ниво (124 за Интер Милано, 38 за Пари Сен Жермен, 27 за Галатасарай, 11 за Сампдория Генуа).

Норвежците бяха повели след удар с глава на Елингсен от корнер в 8-ата минута, а по-късно централният защитник насочи в собствената си врата пряк свободен удар на Серхио Оливейра от вътрешната страна на стената в 25-ата минута.

Молде контраатакува след почивката

Лъвовете от Босфора бяха по-добрият отбор, имаха повече от играта и повече шансове, но невинаги бяха постоянни в завършването си. Наказанието за това дойде след почивката, когато Кнудтзон се измъкна по десния фланг и с дълъг прехвърлящ удар намери Хауген. Хауген беше благодарен и вкара многозначителното попадение за 2:2 (56.).

Норвежките „безименни“ се оказаха наистина твърд орех за разчупване, в отбрана Молде стояха стабилно и неведнъж излъчваха опасност чрез контраатаки. Треньорът на Истанбул Окан Бурук не можеше да бъде доволен от представянето на своя отбор, който често допускаше твърде много пространства в центъра и не винаги имаше правилните идеи при играта напред.

Демирбай влиза, друг жокер решава

Подобно на Тете, Демирбай, подписал от Леверкузен, влезе само като резерва и не успя да осигури на турците победата, която те така отчаяно желаеха. Но една норвежка смяна го направи: След като Икарди премина през зле позиционирания Бьорнбак след дълга топка и подаде към Мидтсьо, на последния му оставаше само да вкара в празната врата (90.+3).

С победа с 3:2 в багажа си турците сега пътуват към дома, където могат и искат да стигнат до груповата фаза след седмица. Началото е следващия вторник на „Рамзи парк“ в 21:00 ч.