събота, май 4, 2024
HomeLa LigaИзравнителен гол в продължението на мача: Атлетико шокира Реал Мадрид в края...

Изравнителен гол в продължението на мача: Атлетико шокира Реал Мадрид в края на мача

Реал Мадрид изпусна това, което смяташе за сигурна победа в дербито с Мадрид. Маркос Льоренте отмени гола на Брахим Диас, който бе повикан в стартовата единайсеторка едва в кратък срок, в продължението на мача

Треньорът на Реал Карло Анчелоти направи пет промени в стартовата си единайсеторка след победата с 2:0 в Хетафе. Карвахал, Кроос, Камавинга и Родриго започнаха на мястото на контузените Рюдигер, Модрич, Чуамени и Йоселу. Освен това Виникуиш Жуниор трябваше да се оттегли в кратки срокове след загрявката с проблеми с шийния отдел на гръбначния стълб – на негово място влезе Брахим Диас.

Неговият опонент Диего Симеоне пък направи пет промени в сравнение с победата над Райо Валекано с 2:1. Савич, де Паул, Коке, Гризман и Мората бяха върнати в първата единайсеторка на мястото на Рейнилдо, Вермарен, Бариос, Депай и Кореа.

Брахим Диас в предни позиции

Реал започна атакуващо в третата среща между двата отбора в рамките на малко по-малко от три седмици, като Белингам (2) и Брахим Диас (3) се разписаха в началните минути. На „рохибланкос“ пък им трябваха още няколко минути, преди да стигнат до първия си удар в целта чрез Мората. През тази фаза играта беше сравнително равностойна, като пасовете за владеене на топката се редуваха.

Домакините поведоха в 20-ата минута – и имаха и малко късмет на своя страна. Два, три пъти гостите подхвърляха топката на Реал, Брахим Диас им благодареше и от няколко метра я вкарваше в мрежата. Атлетико се опита да отговори директно, но Витсел не успя да насочи топката покрай Лунин (23′), а Савич не успя да вкара топката в мрежата и от последвалия корнер (24′).

Реал винаги бяха опасни, когато успяваха да играят напред на скорост. Такъв беше случаят с Родригос в 27-ата минута и завършващия удар на Васкес в 32-ата минута. От друга страна, Атлетико многократно опитваше високи топки в наказателното поле, за да се възползва от липсата на височина на временния централен защитник Карвахал. Те успяха донякъде, но Саул Нигес също насочи топката покрай вратата (37′). Белите все пак имаха две половинчати възможности чрез Родриго (42) и Феде Валверде (45:1), преди да се оттеглят на почивката с 1:0

VAR допусна предполагаем изравнителен гол – Маркос Льоренте шокира Реал в края на мача

Трябваха само четири минути след почивката, за да може Атлетико да се възползва от корнер, подобен на този, който бе изпълнил в 24-ата минута. Предполагаемият изравнителен гол на Савич обаче не беше признат, защото Саул Нигес беше в офсайд – а според съдиите и ВАР е възпрепятствал Лунин. Атлетико обаче не успя да пренесе реално темпото, първо Кроос имаше възможност да вкара (55′), а след това гостите поканиха Реал да вкара чрез две грешки – за щастие без последствия от тяхна гледна точка (59′, 60′).

Реал се отдръпна и разчиташе все повече на играта с размествания. Родриго обаче бе отказан от Облак (66′), а вечно активният Брахим Диас също не успя да намери мрежата след страхотни индивидуални усилия (70′). Но и Реал не беше лишен от грешки. Гризман обаче също не успя да се възползва от подхлъзването на Менди (77′). Изглеждаше, че Реал контролира мача, но в заключителните минути Атлетико предприе финална атака. Първо Гризман опита късмета си от дистанция (90′), а в третата минута на продължението Маркос Льоренте се възползва от прекалено пасивната защита с глава

По този начин Реал пропусна възможността да се доближи на четири точки от най-близкия си съперник Жирона, с когото белите ще се изправят в пряк сблъсък следващия уикенд (събота, 18:30 ч.). Атлетико е домакин на Атлетик Билбао (21:30 ч.) в полуфинала за Копа дел Рей в сряда, а следващата неделя гостува на борещия се за оцеляване ФК Севиля (18:30 ч.).