hétfő, április 29, 2024
HomeLa LigaEgyenlítő gól a hosszabbításban: az Atletico későn sokkolta a Real Madridot

Egyenlítő gól a hosszabbításban: az Atletico későn sokkolta a Real Madridot

A Real Madrid elpuskázta a biztosnak hitt győzelmet a derbi madrileno. Marcos Llorente a késleltetett játékidőben érvénytelenítette a kezdő tizenegybe csak rövid időn belül behívott Brahim Diaz gólját

Öt változtatást eszközölt a kezdő tizenegyben Carlo Ancelotti, a Real edzője a Getafe elleni 2-0-s győzelem után. Carvajal, Kroos, Camavinga és Rodrygo kezdett a sérült Rüdiger, Modric, Tchouameni és Joselu helyett. Ráadásul Vinicuis Juniornak a bemelegítés után rövid időn belül ki kellett vonulnia nyaki gerincproblémákkal – helyére Brahim Diaz került.

Ellenfele, Diego Simeone ezzel szemben öt változtatást eszközölt a Rayo Vallecano elleni 2-1-es győzelemhez képest. Savic, de Paul, Koke, Griezmann és Morata visszakerült az első tizenegybe Reinildo, Vermeeren, Barrios, Depay és Correa helyett.

Brahim Diaz a vezetéssel

Támadólagosan kezdett a Real a két csapat szűk három héten belüli harmadik találkozóján, Bellingham (2) és Brahim Diaz (3) is betalált az első percekben. A Rojiblancóknak viszont még néhány percre volt szükségük, mire Morata révén megszerezték első kapura lövésüket. Ebben a szakaszban meglehetősen kiegyenlített volt a játék, a labdabirtoklási passzok váltogatták egymást.

A hazaiak a 20. percben szerezték meg a vezetést – és a szerencse is melléjük állt. Kétszer, háromszor is a Real elé pattintották a labdát a vendégek, Brahim Diaz megköszönte, és néhány méterről a kapuba vágta. Az Atletico megpróbált közvetlenül válaszolni, de Witsel nem tudta elfejelni a labdát Lunin mellett (23′), és az ezt követő szögletből Savic sem tudta a hálóba juttatni a labdát (24′).

Az

Real mindig veszélyes volt, amikor sikerült tempóban előre játszaniuk. Ilyen volt Rodrygos a 27. percben és Vazquez befejezése a 32. percben. Az Atletico ezzel szemben többször próbálkozott magas labdákkal a térfélre, hogy kihasználja az ideiglenes középhátvéd Carvajal magasságának hiányát. Ez részben sikerült is nekik, de Saul Niguez is a kapu mellé fejelte a labdát (37′). A fehéreknek még két további félidei lehetőségük volt Rodrygo (42.) és Fede Valverde (45-1) révén, mielőtt a szünetre 1-0-s előnnyel vonulhattak

VAR vélt egyenlítő gólt kapott – Marcos Llorente későn sokkolta a Realt

A szünet után mindössze négy perc kellett ahhoz, hogy az Atletico kihasználjon egy, a 24. percben elvégzett szöglethez hasonló szögletet. Savic feltételezett egyenlítő találatát azonban érvénytelenítették, mert Saul Niguez offside volt – és a játékvezetők és a VAR szerint is akadályozta Lunint. Az Atletico azonban nem igazán tudta továbbvinni a lendületet, előbb Kroosnak volt lehetősége a gólszerzésre (55′), majd a vendégek két – az ő szempontjukból szerencsére következmények nélküli – hibával hívták be a Real játékába (59′, 60′).

A Real visszahúzódott, és egyre inkább a váltott játékra épített. Rodrygót azonban Oblak nem engedte ki (66′), és a mindig aktív Brahim Diaz sem tudott a hálóba találni egy remek egyéni próbálkozás után (70′). De a Real sem volt hibáktól mentes. Griezmann azonban Mendy botlását sem tudta kihasználni (77′). Úgy tűnt, hogy a Real kézben tartja a meccset, de az Atletico a záró percekben indított egy utolsó támadást. Először Griezmann próbált szerencsét távolról (90′), majd Marcos Llorente használta ki a túlságosan passzív védelmet egy fejessel a lefújás harmadik percében

Az

Real így elszalasztotta a lehetőséget, hogy négy pontra megközelítse legközelebbi riválisát, a Gironát, akivel a fehérmezesek a jövő hétvégén (szombat, 18.30) egy fej-fej melletti összecsapáson találkoznak. Az Atletico szerdán az Athletic Bilbaót fogadja (21.30) a Copa del Rey elődöntőjében, mielőtt jövő vasárnap (18.30) idegenben lépne pályára a kiesés ellen küzdő FC Sevilla otthonában.