петък, март 29, 2024
HomeFootballЗабавна размяна за добра кауза: Барса и Сити си разделиха по 3:3

Забавна размяна за добра кауза: Барса и Сити си разделиха по 3:3

В приятелски мач за добра кауза ФК Барселона и Манчестър Сити се изправиха пред повече от 90 000 зрители на „Камп Ноу“. Мачът имаше какво да предложи – от вратарски грешки и красиви комбинации до дузпи.

За Барса новото попълнение Левандовски беше само на пейката за момента, както и стражът Тер Стеген. Новодошлият Кунде, който все още няма право да играе в испанската лига, започна в централната защита.

Гражданите също така пощадиха някои редовни играчи като Хааланд, де Бройне и Кансело (всички на пейката). Стражът Ортега Морено, който през лятото премина в Манчестър от Арминия Билефелд, направи своя дебют.

Каталунците започнаха силно и създадоха два добри шанса в ранните етапи, които пропуснаха Аубамеянг с глава (3-ти) и Кесие от дистанция (5-ти). Срещу ранно натискащите домакини Сити трудно играеше обичайния си футбол на владеене. Затова в началото шансовете за гол бяха оскъдни.

Алварес се възползва от подхлъзването на Инаки Пеня

Въпреки това отборът на Пеп Гуардиола поведе след малко по-малко от 20 минути – с голяма помощ от заместника на Тер Стеген Инаки Пеня: стражът сбърка с кръста, така че Алварес трябваше само да вкара в празната врата (21-ви). Въпреки това преднината не продължи дълго: по-малко от десет минути по-късно Аубамеянг изравни с директен удар в мрежата (29.). И двата отбора имаха добро темпо и играеха оживено напред – макар и не всичко да се получаваше заради многото промени.

Второто полувреме продължи да бъде забавно. И каталунците, и „гражданите“ показаха пропуски в защитата, поради което и двете страни многократно имаха възможности за гол: Де Йонг вкара след необичайна загуба на топката от де Бройне и направи 2:1 за Барса (66-ата минута), а малко по-късно Палмър изравни за Манчестър след красива акция (70-ата минута).

Mahrez отговори на Депай в края на мача

Около десет минути преди края Депай изстреля домакините отново напред (79-ата минута) след включването на Серхи Роберто, но Сити имаше последната дума малко преди края: Махрез пое отговорността за дузпа в продължението на мача – Кристенсен беше съборил Хааланд с лек контакт по-рано – и отбеляза уверено за крайното 3:3 (90-ата +9-ата минута).

Постъпленията от приятелския мач бяха дарени в подкрепа на изследванията на нервното заболяване АЛС. Въпреки това имаше негативен послевкус: Мбете трябваше да бъде третиран на главата за дълго време след злополучен сблъсък с Кристенсен (87th) и накрая трябваше да бъде транспортиран извън терена.