петък, април 26, 2024
HomeChampions LeagueГолът на Колак е достатъчен: Рейнджърс се завръща в Шампионската лига

Голът на Колак е достатъчен: Рейнджърс се завръща в Шампионската лига

Glasgow Rangers се завърна в груповата фаза на Шампионската лига. Във втория мач от плейофите срещу ПСВ Айндховен Антонио-Мирко Колак вкара решаващ гол за шотландците.

Треньорът на Айндховен Рууд ван Нистелрой изпрати на терена същите единадесет играчи, които започнаха при равенството 2:2 в първия мач. И треньорът на Рейнджърс Джовани ван Бронкхорст също се отказа от многобройни промени: Само Камара замени Дейвис (на пейката) в централната част на полузащитата.

Според резултата от първия мач в Айндховен се получи равностоен двубой, в който и двата отбора имаха силни фази. PSV започна мача, но първите им опити чрез Гакпо (4-ти) и де Йонг (12-ти) все още бяха безобидни.

Ейндховен изпусна водачеството преди почивката

След почивката Рейнджърс тръгна много по лявата страна и силния Кент, който първо стреля в ръцете на стража на ПСВ Бенитес (13-и), след това прехвърли опасно Колак (14-и) и накрая се провали с шут (18-и). Най-добрият шанс до този момент бе на Лундщрам, чийто силен удар отляво не попадна във вратата (26-и).

В последните минути на първото полувреме домакините отново упражниха натиск – и този път това беше истинско предизвикателство: Де Йонг едва не улучи кръста на Тезе (38-и). Втората, почти идентична топка той получи малко след това, но не успя да МакЛафлин във вратата на Рейнджърс (43.). Сангаре засече с глава центриране от ъглов удар (39-и), а Гакпо също стреля малко над гредата (44-и).

Lawrence удари напречната греда – след това Ramalho я изпусна

Пропуснатите шансове щяха да се реваншират през второто полувреме. Холандците излязоха добре от съблекалнята в началото, но само в редки случаи откриваха опасни положения. Създадоха ги посетителите от Шотландия. Лоурънс започна мача и с красив изстрел удари напречната греда (56-и).

Малко след това Тилман подложи Рамальо на натиск при изграждането на топката и я открадна от него в наказателното поле на ПСВ, подаде към Колак, който трябваше само да вкара – преднината на Рейнджърс беше перфектна (60-и). След това играчът, който беше подготвил топката, даде следващия опасен финал, но ударът на Тилман от разстояние беше блокиран от Бенитес (68-и).]

Макс пропуска изравнителния гол

На два пъти преднината на шотландците се разколеба: веднъж, когато Макс вкара удар от воле покрай вратата (72-ри), и малко след това, когато удар на Гакпо беше спасен от Маклафлин (74-ти). Иначе Рейнджърс успешно опази ПСВ от собствената си врата и след последния съдийски сигнал можеше да отпразнува първото си участие в Шампионската лига от дванадесет години насам.

В четвъртък Рейнджърс очаква жребия за Шампионската лига в Истанбул. В лигата шотландците са домакини на Рос Каунти в събота (16:00 ч.). В неделя (14.30 ч.) ПСВ ще играе с Екселсиор Ротердам, който току-що подсили отбора си с бившия играч на ПСВ Адриан Фейн.