неделя, април 28, 2024
HomeFootballЕнцо Фернандес взема мечтаното решение: Челси победи Астън Вила

Енцо Фернандес взема мечтаното решение: Челси победи Астън Вила

ФК Челси се класира за последния 16-и кръг на ФА Къп. Сините спечелиха с 3:1 на терена на Астън Вила, отчасти благодарение на превъзходното изпълнение на свободен удар от Енцо Фернандес

Виланите започнаха впечатляващо пред собствена публика в преиграването, което се наложи след безголовото равенство в първия мач на „Стамфорд Бридж“. На отбора на Унай Емери, който бе привлякъл Кеш за Конса след победата с 5:0 в долния клуб Шефилд Уензди, обаче му липсваше постоянство. Макгин, например, реши да не завърши мача си (3-ти).

Галахър и Джаксън вкараха Челси в играта

Гостите, които искаха да се поправят след домакинското поражение с 4:2 от Уулвърхемптън, бяха съвсем различно предложение – и бяха близо до първия си шанс. Галахър завърши комбинация, която сам бе започнал, за да поведе (11′), което почти бе последвано от изравнителен гол на свой ред. След като Бадиашиле, един от тримата нови играчи в стартовия състав на Маурисио Почетино, не успя да изчисти топката, в следващата минута Бейли стреля лошо.

След като преживяха краткото изпитание, лондончани влизаха все по-добре в мача и в 21-ата минута добавиха още един гол чрез Джаксън, който се озова на свободна позиция между Диего Карлош и Кеш и не остави шансове на Мартинес. Това беше своеобразен план за атакуващите действия на гостите, които многократно атакуваха опасно по крилата. Така беше и на половин час, когато Палмър, който беше разположен в центъра на атаката, се възползва от силна индивидуална акция на Мадуке, но не успя да преодолее Мартинес с удара си (34′).

Енцо Фернандес вкарва в мрежата

След смяната Вила започна много бодро в началните серии, но не накара гостите да се поизпотят. Вместо това Палмър създаде първия шанс за второто полувреме (51′), преди Енцо Фернандес да направи своето грандиозно влизане в 54-ата минута. След спорен фаул в полза на аржентинеца, той пое топката сам и я завъртя красиво над стената във вратата, за да направи 3:0. Абсолютно мечтан гол, който беше равносилен на предварителното решение.

Виланите останаха да съжаляват за допуснатия гол. Едва в 70-ата минута Макгин отново показа признаци на живот в атака, когато бе блокиран от Дисаси, но отново подтикна цветовете си към успешен ход. Последва първото истинско надмощие на бирмингамци, които бързо стигнаха на сантиметри от изравняването чрез удар с глава на Алекс Морено (76′).

Последващият удар на Диаби беше само козметичен завършек

Диаби го направи по-прецизно, като с помощта на алуминия вкара утешителния гол на четвъртия в класирането на Висшата лига (90.+1). След това в четирите минути от продължението Вила отново хвърли всичко напред, но волето на Кеш и ударът с глава на Ирогбунам бяха също толкова неуспешни, колкото и последният удар на Кайседо в другия край (90.+4).

Астън Вила, който по този начин отново не успя да достигне до четвъртия кръг на ФА Къп, ще бъде домакин на Манчестър Юнайтед във Висшата лига следващата неделя (17:30 ч.). След като достигна до последния 16-и кръг, Челси няма да се изправи пред друго предизвикателство до понеделник (21:00 ч.), когато сините гостуват на местния съперник Кристъл Палас.