четвъртък, април 25, 2024
HomeSerie AЕдна точка, едно разочарование: Милан загуби от Болоня

Една точка, едно разочарование: Милан загуби от Болоня

След три поредни победи с по 1:0 Милан трябваше да се задоволи с равенство 0:0 в края на 31-ия ден от Серия А. Срещу ФК Болоня, срещу който се играеше трудно, имаше малко шансове, но поне еднолично водеше в таблицата.

Три поредни победи с по 1:0 бяха спечелили на „росонерите“ прозвището „мършавия Милан“ – и този път, в края на 31-ия ден от Серия А, на претендентите за титлата им беше изключително трудно в сблъсъка с аутсайдера Болоня.

Ломбардите до голяма степен контролираха играта и имаха своя дял от головете, но им липсваше точност. Най-близо до 1:0 бяха Тео Ернандес с два удара отблизо (13-и и 33-и), Рафаел Леао с удар над напречната греда (16-и) и Жиру, който почти на интервала се отчая с удар с глава от близко разстояние срещу вратаря Скорупски (45+1).

Освен това гостите от региона Емилия-Романя не позволиха да се случи нищо голямо, като многократно изнасяха топката напред чрез бившия играч на Бремен Арнаутович (21-ва и 22-ра минута) и бяха най-близо до това да поведат чрез Бароу в 26-та минута. Вратарят на AC Maignan обаче беше много силен и изстърга мощния удар от далечно разстояние над напречната греда. Така на почивката резултатът между двата отбора остана 0:0, което беше напълно приемливо.

Дори „Ибра“ не може да обърне мача

Целите втори 45 минути бяха в ръцете на Милан, тъй като „рособлу“, тренирани от Синиша Михайлович, който отново страда от левкемия, се съсредоточиха почти изцяло върху защитата. Това беше рецепта за успех, тъй като гостите наистина забавиха много от опитите за атака на Милан и можеха да разчитат на своя страж за завършващи удари.

Скорупски видя как опасен удар на Калабрия мина встрани (61-ви), а „уайлд кард“ Ребич също пропусна (68-ми), но беше на разположение да опази Бенасер (69-ти), Флоренци (84-ти) и Ребич (90-ти +5-ти). И така остана нулевото число, от което домакините от Росонерите изобщо не можеха да бъдат доволни. Дори старецът Ибрахимович, който бе включен в заключителната фаза и който получи разкъсване в двубоя с Медел, също като съперника си. Ибра“ също пропусна шанс тази вечер (90.+2).

С точката Милан се върна на първото място с една точка преднина пред Наполи (66 точки), но с този резултат надпреварата за Скудетото придоби още повече острота – особено след като действащите шампиони Интер също се върнаха в играта.