viernes, abril 26, 2024
InicioSerie AEgy pont, egy csalódás: a Milan kikapott a Bolognától

Egy pont, egy csalódás: a Milan kikapott a Bolognától

A zsinórban aratott három 1-0-s győzelem után a Milan kénytelen volt beérni egy 0-0-s döntetlennel a Serie A 31. játéknapjának végén. A nehezen játszó FC Bologna ellen kevés lehetőség adódott, de legalább az egyedüli vezetés a tabellán.

A zsinórban három 1-0-s győzelemmel a Rossoneri már kiérdemelte a «sovány Milan» becenevet – és ezúttal is, a Serie A 31. játéknapjának végén a bajnokesélyesnek rendkívül nehéz dolga akadt a kiesőjelölt Bologna elleni összecsapáson.

A Lombardok nagyrészt uralták a játékot, és voltak gólhelyzeteik, de hiányzott a pontosság. Az 1-0-hoz legközelebb Theo Hernandez állt két közeli lövéssel (13. és 33.), Rafael Leao a keresztléc fölé tartó lövéssel (16.) és Giroud, aki majdnem a szünetben kétségbeesett, amikor Skorupski kapus fejesét közelről a kapuba fejelte (45.+1).

Ettől eltekintve az Emilia-Romagna régióból érkező vendégek nem engedtek nagy dolgokat történni, többször is előre simogatták a labdát a korábbi brémai játékos, Arnautovic révén (21. és 22. perc), és a 26. percben Barrow révén ők maguk álltak a legközelebb a vezetés megszerzéséhez. Az AC-kapus Maignan azonban nagy erővel kaparta a keresztléc fölé az erőteljes távoli lövést. Így a szünetben 0-0 maradt a két csapat között, ami teljesen elfogadható volt.

Még «Ibra» sem tudja megfordítani a meccset

A teljes második 45 perc a Milané volt, hiszen az ismét leukémiával küzdő Sinisa Mihajlovic által edzett Rossoblu szinte kizárólag a védekezésre koncentrált. Ez volt a siker receptje, hiszen a vendégek valóban lelassították a Milan számos támadási kísérletét – és a befejezéseknél a kapusukra támaszkodhattak.

Skorupski egy veszélyes Calabria-lövést látott éppen csak mellé szállni (61.), és az AC joker Rebic is mellé lőtt (68.), de ott volt a helyén, hogy Bennacer (69.), Florenzi (84.) és Rebic (90.+5.) ne találja el a kaput. Így maradt a nullás szám, amivel a hazai Rossoneri egyáltalán nem lehetett elégedett. Még az utolsó fázisban beállított öregfiú Ibrahimovic sem, aki a Medellel vívott párharcban szenvedett szakadást, akárcsak ellenfele. Ibra» is kihagyott egy lehetőséget ezen az estén (90.+2).

A ponttal a Milan visszaugrott az első helyre, előnye egy pont a Napolival (66 pont) szemben, de a Scudetto-verseny ezzel az eredménnyel még nagyobb pikantériát kapott – főleg, hogy a regnáló bajnok Inter is visszatért a versenybe.