петък, март 29, 2024
HomePremier LeagueДрама във времето за почивка: Шпорите нанесоха първото поражение на Сити от...

Драма във времето за почивка: Шпорите нанесоха първото поражение на Сити от 16 седмици насам

На моменти Манчестър Сити притискаше Тотнъм до стената. Но на „Етихад“ „шпорите“ бяха тези, които три пъти повеждаха и може би вдъхнаха нов живот на шампионската надпревара.

Какво ще опитат един срещу друг Гуардиола и Конте, вероятно е било във вестниците. Суверенните лидери на лигата с много натискане и притежание, наскоро препъващите се Спърс като дебнещ и след това рояк превключващ отбор. Не е изненадващо.

Защо Сити и Тотнъм се справиха по този начин? Защото точно в това са отличниците. Първо гостите предоставиха своето доказателство, като Кейн изпрати пъргавия Сон към Едерсон, а кореецът безкористно заложи на новото попълнение Кулушевски. Тунел срещу Кансело, първи гол, 1:0 за гостите (4).

Gündogan: Първо пост, после цел

Между другото, успешният удар на Тотнъм в началната фаза не беше изключение, но постепенно Сити пое пълен контрол. Щастливият Кансело (17., 22.) и Гюндоган, който не успя да се справи с поста (21.), повече от почукаха за шампионите, а Тотнъм беше под постоянен обстрел. Накрая, след небрежно изчистване от страна на Льорис, капитанът Гюндоган получи възможност да вкара заслужен изравнителен гол (33-и).

Спърс не успяваха да създадат нито едно пропукване за известно време, дори и през второто полувреме. Но докато шансовете на Skyblues намаляваха, отборът на Конте изведнъж се върна – разбира се, чрез играта си на размени.

Изведнъж Кейн, Син и останалите отново започнаха да маршируват, Сити не можеше да се овладее. Кейн към Сон, Сон към Кейн всъщност отново даде преднина на изключително ефективните гости (59-и). Много подобен аванс в същото съзвездие почти изравнява 3:1 малко по-късно (64 г.).

Два обрата във времето за игра

След като в 66-ата минута 20-метровият удар на Гюндоган беше отлично спасен от Льорис, Тотнъм вкара третия си гол – макар и за кратко. Преди Кейн да вкара гол, Кулушевски беше в офсайд (74). Градът можеше да диша, но трябваше да се справи. Но отбранителната линия на Тотнъм, която позволяваше само пресичания, не позволи това. В края на мача обаче Ромеро спря с ръка и домакините получиха дузпа.

Махрез реализира оправданата дузпа с максимална увереност (90.+2), а лидерите сякаш предотвратиха първото си поражение в лигата от 16 седмици насам. Но „шпорите“ отново се противопоставиха, а Кейн вкара третия гол, за да им даде преднина и накрая да ликуват с победата си като гост (90.+5), която също така позволява на Ливърпул да се доближи на три точки от Сити при успех в контролата срещу Лийдс в сряда.