събота, април 27, 2024
HomeLigue 1PSG губи зрелищно в Нант - Неймар пропуска дузпа

PSG губи зрелищно в Нант – Неймар пропуска дузпа

PSG падна с 3:0 след зрелищно първо полувреме в откриващия си мач от Лига 1 в Нант. Неймар намали дефицита малко след подновяването на играта, но след това се провали от наказателното поле.

Пиро мъглата в La Beaujoire все още не се беше разсеяла, преди аутсайдерите да поведат. След двойно подаване с живия Симон Коло Муани преодоля вратаря на ПСЖ Навас с външната страна на крака си (4-та минута). Това беше началният сигнал за едно диво първо полувреме, което можеше да завърши с равенство 5:5.

Меси трябваше да изравни веднага, но не успя да го направи пред Лафон (8.). Не за последен път играч на PSG се отчая от вратаря на Нант тази вечер.

Вместо това аутсайдерите продължават напред – и как! 19-годишният Мерлин вкара първия си гол в Лига 1 с брилянтен удар в ъгъла (16-и). Коло Муани едва не добави трети гол (18-и).

Вратарят Лафонт докара звездите на ПСЖ до отчаяние

Междувременно звездите на ПСЖ се отчаяха от Лафонт, който имаше предимство и срещу Мбапе (18-и), Гюйе (26-и) и Неймар (28-и). От другата страна Навас също успя да опази Симон по време на дивия обратен удар (29-и).

Малко преди почивката ВАР се намеси два пъти. И двата пъти с право – и двата пъти в ущърб на PSG. Първо, червеният картон срещу Апиа за предполагаемо аварийно спиране бе поправен на жълт (45.+1), а след това според видеото на Нант бе присъдена дузпа за игра с ръка, след като Вайналдум бе блокирал с ръка удара на Кастелето без наказание. Блас реализира (45.+6), за да даде на Нант аванс от 3:0, който едва ли е бил възможен.

Неймар започва преследване, за да настигне – и след това отново го спира

Малко след смяната Неймар намали резултата на 1:3 (47-ата минута) след пас от Меси. И може би фаворитите щяха да започнат успешно възстановяването си, ако бразилецът беше вкарал от дузпа след малко по-малко от час игра. Но неговият жалък опит беше уловен от Лафон. Мбапе също пропусна страхотен шанс да направи резултата 2:3, когато след подаване от резервата Дракслер стреля над вратата от шест метра, напълно свободен (74-ата минута)

В заключителната фаза Нант трудно можеше да осигури облекчение, но също така не беше и в опасност. ПСЖ допусна второто си поражение в лигата за сезона и първото от началото на октомври, както и последните си 15 непобедени мача в лигата. Въпреки това преднината на върха остава двуцифрена, а Нант може да мечтае за Европа благодарение на неочаквания успех.