péntek, április 19, 2024
HomePremier LeagueDráma a hosszabbításban: a Spurs 16 hét után először okozott vereséget a...

Dráma a hosszabbításban: a Spurs 16 hét után először okozott vereséget a Citynek

A Manchester City időnként falhoz állította a Tottenhamet. De az Etihadban a Spurs volt az, amely háromszor is átvette a vezetést, és talán újra életet lehelt a bajnoki versenybe.

Azt, hogy Guardiola és Conte mit próbálna ki egymás ellen, valószínűleg már az újságok is megírták. A szuverén listavezető rengeteg presszinggel és labdabirtoklással, a nemrég botladozó Spurs leselkedő, majd nyüzsgő váltócsapatként. Nem meglepő módon.

Miért kezelte így a City és a Tottenham? Mert pontosan ebben jeleskednek. Először a vendégek szolgáltatták a bizonyítékot, Kane küldte a fürge Son-t Ederson felé, a koreai önzetlenül fektette keresztbe az újonnan szerződtetett Kulusevskinek. Alagút Cancelo ellen, első gól, 1:0 a vendégeknek (4.).

Gündogan: Először poszt, aztán gól

Apropó, a Tottenham sikeres szúrása a nyitó szakaszban nem volt kivétel, de fokozatosan a City teljesen átvette az irányítást. A lövőhibás Cancelo (17., 22.) és a kapufán bukó Gündogan (21.) több mint kopogtatott a bajnokin, a Tottenham folyamatos tűz alatt volt. Végül Lloris hanyag tisztázása után a csapatkapitány Gündogan kapta meg a lehetőséget, hogy a jól megérdemelt egyenlítő gólt szerezze meg (33.).

A Spurs egy ideig nem tudott tűhegyeseket alkotni, még a második félidőben sem. Ám ahogy az égszínkékek esélyei fogytak, Conte csapata hirtelen visszatért – természetesen a váltójátékuk révén.

Hirtelen Kane, Son és a többiek újra menetelni kezdtek, City nem tudott elkapaszkodni. Kane Sonhoz, Son Kane-hez tulajdonképpen ismét vezetést szerzett a rendkívül hatékony vendégeknek (59.). Egy nagyon hasonló előretörés ugyanebben a konstellációban szinte még a 3:1-et is produkálta egy kicsit később (64.).

Két csavar a hosszabbításban

Miután a 66. percben Gündogan 20 méteres lövését Lloris nagyszerűen védte, a Tottenham – ha rövidre is, de – megszerezte harmadik gólját. Kane gólja előtt Kulusevski éppenhogy leshelyzetben volt (74.). A város fellélegezhetett, de teljesítenie kellett. De a Tottenham védősora, amely csak keresztpasszokat engedett, ezt nem engedte meg. A hosszabbításban azonban Romero karral megállított egyet, és a hazaiak büntetőt ítéltek.

Mahrez maximális magabiztossággal értékesítette az indokolt büntetőt (90.+2), és úgy tűnt, hogy a listavezető elkerüli 16 hét óta első bajnoki vereségét. A Spurs azonban ismét kontrázott, Kane a harmadik találatával megszerezte a vezetést és végül a jubileumi idegenbeli győzelmet (90.+5) – amivel a Liverpool a szerdai, Leeds elleni pótmérkőzésen aratott sikerrel három pontra megközelítheti a Cityt.