петък, май 3, 2024
HomeFootballДерби срещу Бенфика: Спортинг печели Купата на лигата

Дерби срещу Бенфика: Спортинг печели Купата на лигата

Спортинг Лисабон спечели Купата на лигата в Португалия срещу съперника си Бенфика (2:1). Решаващият гол вкара новият летен играч Сарабия.

Sporting вече защити Купата на лигата след 2021 г., като на миналогодишния финал спечели с 1:0 над Sporting Braga. Бенфика, в чийто редици играе германецът Вайгъл, започна по-добре и поведе след 22 минути чрез Евертон. Това беше преднината, която те взеха в съблекалнята.

След почивката Спортинг бързо изравни, когато Гонсало Инасио засече с глава центриране на Сарабия от ляво (49-и). И стана още по-добре за отбора на треньора Рубен Аморим, защото след една дълга топка новият летен играч Сарабия (под наем от ПСЖ) се освободи и завърши отдясно.

Резултатът остана 2:1 в полза на Sporting и те спечелиха четвъртата си титла за Купата на лигата след 2018, 2019 и 2020 г. Бенфика е печелила състезанието, което съществува от сезон 2007/08, най-много пъти – общо седем. След груповата фаза, която се състоеше от четири групи с по три отбора, напред се класираха най-добрите отбори. Последваха полуфиналите и финалите.