hétfő, április 29, 2024
HomeFootballDerbi a Benfica ellen: a Sporting nyerte a Ligakupát

Derbi a Benfica ellen: a Sporting nyerte a Ligakupát

A Sporting Lisszabon nyerte a Ligakupát Portugáliában a rivális Benfica ellen (2:1). A döntő gólt a nyári újonc Sarabia szerezte.

A Sporting 2021 után most megvédte a Ligakupát, a tavalyi döntőben 1-0-ra nyert a Sporting Braga ellen. A német Weigl révén a Benfica kezdett jobban, és 22 perc után Everton révén meg is szerezte a vezetést. Ezzel az előnnyel vonultak az öltözőbe.

A szünet után gyorsan egyenlített a Sporting, amikor Goncalo Inacio balról befejelte Sarabia szögletét (49.). Ruben Amorim edző csapatának pedig még jobb lett a vége, ugyanis egy hosszú labdát követően a nyári újonc Sarabia (kölcsönben a PSG-től) felszabadult, és a jobb szélen fejelt a kapuba.

Az eredmény 2-1 maradt a Sporting javára, és 2018, 2019 és 2020 után a negyedik Ligakupa-címüket szerezték meg. A 2007/08-as szezon óta létező versenyt a Benfica nyerte meg a legtöbbször, összesen hétszer. A csoportkör után, amely négy, egyenként három csapatból álló csoportból állt, a legjobb csapatok jutottak tovább. Ezután következett az elődöntő és a döntő.