петък, април 26, 2024
HomeLigue 1Двойна победа на Меси: ПСЖ спечели ясно в Монпелие

Двойна победа на Меси: ПСЖ спечели ясно в Монпелие

След три мача без победа Пари Сен Жермен спечели с 4:0 в Монпелие. Нападателното трио беше отговорно за всички голове.

След три мача без победа Пари Сен Жермен, който игра без Неймар, искаше да изясни нещата още в началото на посещението си в Монпелие. В ранните етапи двете суперзвезди в атака – Меси и Мбапе – заемаха централно място. След като аржентинецът първо не успя да вкара гол след асистенция от свой колега в атака (5.), само минута по-късно той показа, че е по-хладнокръвен – 1:0.

Гостите обаче не почиваха на лаврите си и настояваха за двоен удар. Мбапе обаче не успя да преодолее вратаря на Монпелие след прекрасен шут на Меси (10-и), така че резултатът засега остана 1:0. Това почти беше наказано: Донарума покани домакините да се доближат до първия гол, но изстрелът на Мавидидис отдясно мина покрай вратата (16-и).

Меси и ди Мария осигуряват ранното решение

Меси и ди Мария бяха по-ефективни от другата страна. В рамките на шест минути аржентинците поведоха (20-та, 26-та). Сега само на Мбапе му липсваше гол от нападателното трио. В 33-ата минута французинът почти се разписа, но ударът му се отби от гредата и се върна в полето. Поради тази причина резултатът остана 3:0 до почивката.

След подновяването на играта PSG забави много темпото и играта беше равностойна. Само Мбапе отчаяно искаше да вкара 25-ия си гол за сезона. Той вкара от бялата точка (60-ата), след като Суке го събори в наказателното поле. Тъй като Моле (64-и), Шотар (66-и) и Замбия (90-и) пропуснаха утешителния гол в по-нататъшния ход на мача, резултатът остана 0:4 до края.

PSG, които отдавна са короновани за шампиони, посрещат FC Metz в последния ден (събота, 21:00 ч.). Монпелие гостува на Анже ШОУ по същото време.