понеделник, април 29, 2024
HomeSerie AДвойна опаковка! Турам завършва две страхотни комбинации

Двойна опаковка! Турам завършва две страхотни комбинации

Лидерите от Интер Милано отново показаха класата си в събота. Нерадзурите изоставаха на почивката от AS Roma, но обърнаха мача благодарение на двата гола на Тюрам

Откакто Даниеле Де Роси пое ръководството на Рома, нещата вървят много добре. Победата с 4:0 срещу Каляри беше третата поредна победа в лигата за новия треньор.

Но Интер, разбира се, също се намира в много добра форма. Лидерите наскоро отпразнуваха домакинска победа с 1:0 в топ мача срещу Юве и вече спечелиха последните си четири мача в лигата, като между тях има и титла в Суперкопа. Всъщност нерадзурите са загубили само веднъж в 22 мача през този сезон (18 победи, три равенства).

Рим обърна мача срещу Интер

Мачът едва беше започнал, когато домакините създадоха първия шанс, но Зомер спаси удара на Ел Шаарауи от горния десен ъгъл (1). След това срещата се изравни, като и двата отбора се наблюдаваха внимателно. И тогава, в стила на водещ отбор, Интер бе на мястото си след изпълнение на дузпа: Лукаку изчисти в наказателното поле отляво, където Ачерби се включи бързо и насочи в десния ъгъл (17′). Голът бе признат дори след намесата на VAR, тъй като Тюрам бе в офсайд, но реално не бе затруднил вратаря Руи Патрисио.

След това Рома се нуждаеше от няколко минути, но след това се върна след изпълнение на дузпа: свободен удар на Пелегрини накара бековете на Интер да изгубят от поглед Манчини, който с глава вкара изравнителния гол (28′). Така на почивката изглеждаше, че резултатът е равен, но след това домакините отново контраатакуваха светкавично. Пелегрини вкара топката и след това я разигра вляво към Ел Шаарауи. Неговият финал се плъзна по подбедрицата и се отклони от вътрешната страна на дясната греда (44′).

Турам вкара два пъти

Преднината на римляните обаче не продължи дълго. Веднага след почивката Интер комбинира блестящо, за да изравни: Барела намери Дармиан отдясно, чийто остър удар от близка дистанция бе насочен в мрежата от Тюрам (49′). Лидерите вече бяха на върха и играеха наистина красив футбол. Чрез Димарко и Мхитарян топката се върна в петицата на Турам, който завърши своя мач и обърна резултата (56′). Рома вече явно превъзхождаше и имаше късмет да не стигне до 2:4, като Павард удари само гредата (58′).

След почивката Рома наистина изпитваше трудности срещу силната защита на Интер. Въпреки това домакините имаха наистина добър шанс да изравнят: Лукаку бе изведен пред вратата след дълга топка, но Зомер открадна топката от крака на нападателя (70′). Освен това гостите защитаваха всичко чисто, не позволиха на нищо друго да им попречи и малко преди края сложиха точка на спора чрез Бастони (90,+3). Това беше 19-ата победа на Интер през сезона.

Рома се изправя пред предизвикателство в Лига Европа в четвъртък (18:45 ч.), когато в първия мач от плейофите за влизане в групите на Лига Европа гостува на Фейеноорд Ротердам. За „нерадзурите“ пък действията продължават следващия петък (21:00 ч.) с домакински мач срещу САЩ Салернитана.