събота, април 27, 2024
HomeSerie AДва жокер гола спасяват Милан в Удине - расистки обиди срещу Майгнан

Два жокер гола спасяват Милан в Удине – расистки обиди срещу Майгнан

AC Милан отпразнува късна победа в Удине. Невдъхновените росонери първо дадоха преднина – но след това два жокера обърнаха мача в заключителните етапи. Негативният акцент бяха расистките обиди по адрес на Майгнан

В търсене на четвъртата си поредна победа Милан трябваше да играе с истинските царе на равенството. Дванадесет от 20-те мача в лигата с участието на Удинезе Калчо през този сезон вече са завършили наравно – и отборът на треньора Габриеле Чиофи също даде добър отпор на росонерите.

Въпреки че владееха много топката, на гостите им отне малко повече от четвърт час, за да създадат първия си шанс. Изстрелът на Жиру от остър ъгъл обаче беше добре спасен от стража Окойе, който е тренирал в Гладбах, Леверкузен и Дюселдорф. Непромененият отбор на Милан в сравнение с победата над Рома с 3:1 сега доминираше повече, като Жиру пропусна пас на Тео (18-и), а Окойе с летящ плонж спаси свободен удар на Адли (27-и).

Тео подгони Лофтус-Чийк – мачът е прекъснат заради расистки коментари

Малко след това 24-годишният играч беше пребит. След бърза атака отляво Лофтъс-Чийк отклони към вратата центриране на Тео, а ударът на Тиесон Кристенсен беше спасен (31′).

След трудния начален период сега изглеждаше, че се развива футболен мач – но това бе последвано само от негативния момент в срещата. Той беше прекъснат за около шест минути. От трибуните зад него бяха отправени расистки забележки към вратаря на Милан Майгнан

Самаржич използва мястото си

Междувременно гостите вече бяха на път към съблекалнята, но след това се върнаха на терена. Самарджич нанесе удар веднага след подновяването на играта за Удине, които преди това се отличаваха повече с компактната си защита, отколкото с играта си в атака. Бившият играч на Херта и Лайпциг изпрати Кяер на земята и от около 20 метра заби топката в левия ъгъл (42′).

Милан отново започна второто полувреме с много владеене на топката – но отново с много малко движение напред. Ударът на Жиру с глава беше просто лек (59′).

Тоувин се възползва от грешка в отбраната

Udine предприе изчаквателен подход, но след час стана по-активен – и имаше добър шанс чрез Пайеро, който влезе като резерва на мястото на Самарджич (62′). Защитата на Милан обаче не можа да изчисти топката – точно обратното: Товен всъщност вече беше загубил топката от Рейндерс. Въпреки това холандецът не успя да защити топката заедно с Тео, което позволи на Товен да си върне владението и да стреля над Майгнан и да я вкара в мрежата (62′).

Йович и Окафор спасиха Милан

След като изоставаха, росонерите изпитваха още по-големи трудности срещу все още изключително компактните домакини. Въпреки че продължиха да владеят много топката, опитите за атака на гостите бяха предимно без вдъхновение – и въпреки това успяха да отбележат два пъти. Влезлият на смяна Йович насочи с глава удар на Жиру, който се отби от напречната греда на линията на голлинията (83-та минута).

Когато всичко изглеждаше нагласено за 13-о равенство в Удине, джокерът на гостите ужили. След изпълнение на корнер Окафор се оказа на правилното място и с късен изстрел оформи крайното 3:2 (90.+3).