неделя, май 5, 2024
HomeLa LigaГолът на Белингам не е достатъчен: попадение на Айтор Руибал носи равенство...

Голът на Белингам не е достатъчен: попадение на Айтор Руибал носи равенство на Бетис срещу Реал Мадрид

Реал Мадрид успя да постигне само равенство при гостуването си на Реал Бетис в Ла Лига. След откриващия гол на Белингам всичко изглеждаше по план – до момента, в който Аитор Руибал отбеляза гол. В крайна сметка бившият мадридчанин едва не се превърна в титуляр в мача

Треньорът на Реал Карло Анчелоти направи две промени след победата с 2:0 срещу Гранада: Васкес влезе на мястото на контузения Карвахал, а Модрич замени Йоселу (на пейката). Треньорът на Бетис Мануел Пелегрини отново се спря на бившия крал Иско (2013-2022 г.) с номер десет

Въпреки че Бланкос пътуваха към Севиля с пет поредни победи и непобедена серия от 13 мача зад гърба си, беше ясно, че Бетис със сигурност няма да е лесна разходка. Бетис беше направил три от предишните си пет мача, без да допусне гол.

Реал Мадрид контролираше ранните етапи и най-вече средата на терена, но след това се стигаше предимно до продължаване напред. Родриго беше най-забележимият играч в началните етапи, но не успя да пробие. В другия край Иско пусна за бившия играч на Мюнхен Рока, който не изпробва Лунин (3-ти).

Гол на Брахим Диас не се зачита – Айозе тества Лунин

Нямаше какво друго да се види в наказателните полета. Голът на Брахим Диас предизвика най-голям скандал, но той не беше признат заради засада (17′).

Домакините имаха най-добрата възможност в иначе скучното първо полувреме в 32-ата минута, но Лунин, който отново игра на мястото на Кепа, спаси силен удар на Айозе (32′).

Второто полувреме започна също толкова уморително, колкото и първото – но след това се появи Белингам: подаването на англичанина извън наказателното поле бе инициирано от самия него, след което Брахим Диас свали топката отлично в наказателното поле. Белингъм проби, пое топката перфектно и я вкара в мрежата, за да поведе (53′).

Изглеждаше, че „белите“ вече контролират всичко, но след това бяха шокирани: Айтор Руибал бе оставен непокрит на 20 метра от вратата и от упор изстреля топката в далечния ъгъл (66′).

Бланкос разочароват в офанзивен план – Иско насочва към гредата

Така че всичко се върна в изходна позиция – и дори Реал Мадрид да не изглеждаше шокиран, времето бавно изтичаше, а големият гол все още не беше дошъл. И той дълго се бавеше – всъщност толкова дълго, че съдията Сесар Сото Градо наду окончателния сигнал, когато изтичаха 90-те минути и времето за прекъсване. А „белите“ дори можеха да се радват, тъй като бившият мадридчанин Иско, от всички, насочи топката към гредата в продължението на мача (90.+1).

Така Реал Мадрид изпусна две точки на „Бенито Вилямарин“ и не успя да впечатли в генералната си репетиция преди последния мач от Шампионската лига. Следователно Жирона може да изпревари „белите“ още в този ден. Реал Бетис завърши наравно за осми път този сезон в ден 16

Във вторник (21:00 ч.) Реал се изправя срещу Унион Берлин в Шампионската лига, а Бетис приема Глазгоу Рейнджърс в Лига Европа в четвъртък (21:00 ч.).