събота, май 4, 2024
HomeFootballГолмайстор изпраща защитаващия титлата си LAFC напред - Томи и Лейболд са...

Голмайстор изпраща защитаващия титлата си LAFC напред – Томи и Лейболд са аут

ФК Лос Анджелис може да продължи да мечтае за защита на титлата си в МЛС. Тимъти Тилман & Ко сложиха край на впечатляващата си серия в Сиатъл. Междувременно за аутсайдера Канзас Сити всичко приключи в Хюстън

Нито един отбор в МЛС не е успявал да защити титлата си след Лос Анджелис Галакси през 2011 и 2012 г. Но сега това може да се случи отново – и отново с франчайз от Лос Анджелис. ФК Лос Анджелис отново достигна до финала на конференцията на Запад в понеделник вечер (българско време) с минимална победа 1:0 при гостуването на Сиатъл Саундърс. Победителят там ще играе за Купата на МЛС.

И отново може да се разчита на голмайстора. Денис Буанга, роден във Франция и международен играч на Габон, отбеляза победния гол в 30-ата минута, когато прокара топката през почти цялата половина на домакините и я вкара в далечния ъгъл на наказателното поле.

Бившият играч на Мюнхен, Нюрнберг и Фюрт Тимоти Тилман получи асистенция, но в крайна сметка Буанга направи превъзходен индивидуален опит. 29-годишният футболист вече беше завършил редовния сезон като най-добър реализатор с 20 гола, а сега вкара четвъртия си гол в настоящия плейоф. Той вкара във всеки от последните си шест мача

Въпреки това гостите трябваше да благодарят и на вратаря Максим Крепо за силните му спасявания отново и отново, докато те успяха да отправят само два удара към вратата. Това обаче беше достатъчно за отбора на треньора Стивън Черундоло да нанесе първото домакинско поражение на Сиатъл в плейофите от 2013 г. насам (!) – и да запази погледа си към защитата на титлата.

Хустън като 2017 г. – върховете на Лейболд и Ко достигат своя край

LAFC сега ще се изправи срещу Хюстън Динамо, които завършиха редовния сезон на една точка от четвъртото място на Запад, следващата събота. Тексасците победиха с 1:0 у дома Спортинг Канзас Сити, който първо си спечели билет за плейофите чрез дузпи в Уайлдкард мачовете, а след това изненадващо победи най-добрия отбор на Запад – Сейнт Луис Сити СК.

Аржентинският защитник Франко Ескобар се разписа с глава от корнер в 39-ата минута, за да изпрати Хюстън на финала на конференцията за първи път от шест години. Оттогава франчайзът никога не беше стигал до плейофите. Бившият играч на Нюрнберг и Хамбург Тим Лейболд започна за Канзас Сити, а друг бивш специалист от Бундеслигата Ерик Томи (Аугсбург, Щутгарт, Дюселдорф и др.) влезе като резерва.