понеделник, май 6, 2024
HomeFootballTen Hag похвали Бруно Фернандес за жеста с наказанието

Ten Hag похвали Бруно Фернандес за жеста с наказанието

В допълнение към Арсенал и Астън Вила, Манчестър Юнайтед също беше сред победителите през уикенда във Висшата лига. След победата с 3:0 над Евертън капитанът Бруно Фернандес получи специална похвала

Алехандро Гарначо вкара най-красивия гол във Висшата лига от дълго време насам в неделя вечер с удар с велосипед. След победата на Манчестър Юнайтед с 3:0 при гостуването на ФК Евертън треньорът Ерик тен Хаг изрично подчерта отбелязването на гола за 2:0 – въпреки че това беше нормална дузпа: Маркъс Рашфорд не даде никакъв шанс на Джордан Пикфорд в 56-ата минута.

Похвалите на Тен Хаг обаче бяха не толкова за голмайстора, колкото за човека, който умишлено не стреля. Капитанът Бруно Фернандес, който обикновено е сигурен залог от единадесет метра, демонстративно бе подал топката на Рашфорд. „Имах чувството, че Маркъс се нуждае от увереност и от своя гол“, обясни по-късно португалецът. „Бях сигурен, че той ще реализира.“

Бруно Фернандеш: „След дузпата Маркъс беше неудържим „

Рашфорд, изключителният атакуващ играч на „червените дяволи“ през миналия сезон, до неделя беше вкарал само веднъж в дванадесет състезателни мача и мнозина го възприемаха като символ на колебливия старт на сезона на неговия отбор. Възможно ли е сега той да си върне формата като рекордьорите, които спечелиха пет от последните си шест мача в лигата?

Той със сигурност прие с благодарност подаръка на Бруно Фернандес, а последният заяви: „Нападателите и крилата искат голове, нуждаят се от тях. Мисля, че Маркъс беше неудържим след дузпата и можеше да вкара на всекиго.“

Тен Хаг, който преди сезона свали лентата от Хари Магуайър и я сложи на Бруно Фернандеш, заяви: „Виждате какъв страхотен капитан е Бруно. Имате нужда от това лидерство като отбор.“ Рашфорд „много“ се нуждаеше от гола

МанЮнайтед изведнъж се насочи към върха

Въпреки че Манчестър Сити и Ливърпул се отказаха от победа при равенството си 1:1 в събота, а Тотнъм също загуби с 2:1 от новия четвърти в класирането Астън Вила в неделя, Ман Юнайтед намали разликата до местата, даващи право на участие в Шампионската лига, на четири точки; дори лидерите Арсенал имат „само“ шест повече.

Засега обаче пълната концентрация ще бъде върху гостуването на Галатасарай в сряда и плана да изкарат зимата в Шампионската лига въпреки само трите точки и четвъртото място на Байерн в група А. тен Хаг няма да разчита на Рашфорд – нападателят с два гола през този сезон е отстранен за един мач след червения си картон в Копенхаген (3:4).