четвъртък, май 2, 2024
HomeFootballГираси се завръща - завръщането на Щутгарт трябва да почака

Гираси се завръща – завръщането на Щутгарт трябва да почака

Serhou Guirassy (27) се завърна в последния мач от групата за Купата на Африка. Засега обаче той няма да може да играе отново за VfB Stuttgart

Гираси беше в стартовия състав за загубата с 2:0 от защитаващия титлата си и фаворит в турнира Сенегал във вторник вечерта, като това беше първото му завръщане на терена, след като получи разтежение на бедрото в подготвителния мач срещу Нигерия преди малко повече от две седмици. В резултат на това той изобщо пропусна откриващия мач на Гвинея срещу Камерун и поне попадна на резервната скамейка за победата с 1:0 над Гамбия във втория мач от групата, но швабският нападател не се появи в игра.

Сега вторият по резултатност в Бундеслигата (17 гола в 14 мача) беше на терена от самото начало и изигра 63 минути, преди Гираси да бъде заменен. „Щастлив съм, че получих няколко минути днес“, каза той след това. „Сега отново се чувствам добре и съм готов да играя.“

Преди неговата смяна Гвинея беше допуснала гол за 0:1, а малко преди края последва още един гол. Това – и победата на Камерун в последната минута на паралелния мач – означаваше, че Гвинея се смъкна до третото място в групата, но вече е един от четирите най-добри отбора на трето място в групата и следователно ще продължи към 16-ия кръг. Още преди началото на мача мястото на Гвинея в 16-ия кръг вече не беше под въпрос. Поради това завръщането на Гираси във VfB, които загубиха първите си два мача в Бундеслигата за годината в Мьонхенгладбах и Бохум без най-добрия си голмайстор, ще се отложи още повече.

В 16-ия кръг Гираси и Гвинея ще се изправят срещу изненадващия отбор на Екваториална Гвинея, който сензационно спечели група А заедно със съфаворитите Нигерия и домакините от Кот д’Ивоар. Мачът ще се играе следващата неделя – един ден след домакинския мач на Щутгарт срещу РБ Лайпциг.

„Беше труден мач днес. Може би можехме да направим повече и да използваме по-добре шансовете си“, заяви Гираси във вторник вечерта. „Трябва да изчакаме и да разберем съдбата си.“