неделя, април 28, 2024
HomeSerie AВ продължението на мача: Йович спасява точката на Милан в дъното на...

В продължението на мача: Йович спасява точката на Милан в дъното на таблицата

Въпреки обещаващия старт на сезона, Милан не успя да стигне до равенство в долната част на таблицата в Салернитана. Поне Йокер Йович се погрижи за крайния резултат в продължението на мача

Серия А не почива в края на декември, така че играчите са изправени пред предизвикателство и около Коледа. Треньорът на Милан Стефано Пиоли направи две промени в сравнение с неотдавнашната победа с 3:0 над Монца за сблъсъка с намиращия се в дъното на класирането Салерно, който преди началото на срещата имаше само осем точки: Флоренци (скамейка) и Побега (не е в състава) отстъпиха място на Калабрия и Бенасер.

Салернитана се подобри, след като изоставаше – и изравни

Росонерите започнаха доминиращо, като на два пъти бяха близо до гола чрез Рафаел Леао (2, 6), но имаха късмет в 7-ата минута, когато Диа не успя да преодолее внимателния вратар на AC Майгнан от близко разстояние. Въпреки това фаворитите продължиха да доминират – логичното следствие от това бе преднината чрез Томори, който се разписа с глава от няколко метра (17′).

Въпреки това, докато гостите продължаваха да доминират в играта за момента, картината се промени с напредването на първото полувреме. От този момент нататък домакините бяха тези, които не само увеличиха натиска и създадоха обещаващи възможности (Кастанос, 41), но и отбелязаха повече от заслужения изравнителен гол малко преди почивката чрез удар с глава на Фацио (42).

Йович реагира късно на откриващия гол на Кандрева

След като на почивката Милан включи Симич, който е роден в Нюринген, Баден-Вюртемберг, на мястото на пострадалия Кяер, само след няколко секунди домакините също трябваше да направят смяна, свързана с контузия. Икувемеси влезе на мястото на Диа, който беше контузил бедрото си (48′). Смяната на централния нападател обаче не накара Салернитана да прекрати усилията си в атака. Докато аутсайдерите продължаваха да разчитат на вратаря Костил, Кандрева дори даде преднина на Гранатротен в 63-ата минута. Стражът на Милан Майгнан обаче се размина изключително неприятно с удара на ветерана с десния крак от около 16 метра.

Двамата вратари бяха в центъра на вниманието и след това, като само пет минути след като допусна гол, Майгнан направи силно спасяване от привличащия вниманието Кандрева. В другия край Костил направи силно двойно спасяване, за да предотврати жокер на резервата Йович в 82-ата минута, но французинът беше безсилен в продължението на мача: Жиру подготви с глава гола на сръбския си партньор в атаката, който от петметровата зона с воле прати топката в мрежата (90.+1).

Пакетна формация пред резервната скамейка на Милан

Росонерите, които очевидно не можеха да се задоволят с равенството в дъното на таблицата, имаха още четири минути от продължението, за да отвърнат на удара в края. След като Флоренци бе намерил Костил само миг след като бе направил 2:2, действието най-накрая се поднови пред скамейката на гостите. В хода на схватката съдията показа червен картон на резервния вратар на Салернитана Фиорило – веднага след това последва последният съдийски сигнал

Гранатите от Салерно, които остават на 20-о място, продължават кампанията си на 30 декември с гостуване на Хелас Верона (18:00 ч.). По същото време AC Milan ще бъде домакин на Sassuolo Calcio на „Джузепе Меаца“