петък, април 26, 2024
HomeBasketballВ последната секунда: Байерн изпуска първия мачбол срещу Бон

В последната секунда: Байерн изпуска първия мачбол срещу Бон

Байерн Мюнхен все още се нуждае от победа в полуфиналната серия срещу Бон, за да достигне до финала, както миналата година. В последната секунда FCB пропусна шанса да го направи, има четвърти мач.

Телеком Баскетс Бон предотвратиха ранно отпадане от сезона в баскетболната Бундеслига. В събота бонерите спечелиха третия полуфинален мач от плейофите в Мюнхен с 86:84 (45:40) и намалиха резултата в серията от пет мача на 1:2. следващия понеделник обаче баварците имат шанс да влязат във финала с победа в друг домакински мач.

Бонерс започнаха по-добре, намериха различни варианти в нападение и на почивката водеха с 24:20 благодарение на по-добрата си квота за три точки. След шестия успешен удар от дистанция гостите за първи път излязоха напред с двуцифрена разлика в средата на втория период благодарение на Джереми Морган. С участието на Гавин Шилинг баварците спряха серия от 10:0 в полза на Бон и намалиха изоставането си до 40:45 на почивката.

В третата част Мюнхен се върна стъпка по стъпка и за кратко изравни една минута преди почивката. След серия от 6:0 гостите продължиха с 9:0 в четвъртата част, но домакините успяха отново да изравнят 66 секунди преди края. След като Джавонтай Хоукинс, който беше най-добрият реализатор с 19 точки, даде преднина на Бон с 85-84 точки от свободни удари, Карстен Тада блокира коша на Ник Вайлер-Баб от Мюнхен от противоположната страна.

FC Bayern München – Telekom Baskets Bonn 84:86 (40:45)

Мюнхен: Дешан Томас (18 точки / 4 борби / 0 асистенции), Владимир Лучич (14/7/1), Нихад Джедович (14/4/4), Ник Вайлер-Баб (12/5/6), Отело Хънтър (8/6/0), Гавин Шилинг (6/1/0), Андреас Обст (5/1/1), Зан Сиско (4/0/2), Огнен Ярамаз (3/2/1), Леон Радошевич (0/5/3), Джейсън Джордж (0/1/0), Пол Зипсър (DNP).
Bonn: Javontae Hawkins (19 точки / 4 борби / 0 асистенции), Jeremy Morgan (17/6/0), Michael Kessens (16/8/0), Parker Jackson-Cartwright (15/3/6), Saulius Kulvietis (5/4/2), Skyler Bowlin (5/2/1), Oleksandr Lypovyy (4/4/0), Karsten Tadda (3/0/0), Leon Kratzer (2/7/0), Mark Mboya Kotieno (DNP).