четвъртък, май 2, 2024
HomeWorld Cup 2022Въпреки шамара на собствения си гол: Испания надделя над Швейцария с 5:1

Въпреки шамара на собствения си гол: Испания надделя над Швейцария с 5:1

Испания реагира яростно на категоричното си поражение срещу Япония: Отборът на Хорхе Вилда спечели с 5:1 срещу швейцарците, които нямаха никакъв шанс, на старта на 16-ия кръг на Световното първенство – въпреки странния автогол.

В стартовия състав на Швейцария не бяха направени никакви промени в сравнение с равенството 0:0 с Нова Зеландия в края на предварителния кръг. Валти отново ще изведе Швейцария на терена като капитан.

Треньорът на Испания Хорхе Вилда направи пет промени след поражението с 4:0 срещу Япония: Ката Кол изненадващо бе предпочетен пред Миса на вратата. Ойхане, Лая Кодина, Естер и Алба започнаха на мястото на Олга, Росио, Алексия и Мариона.

Кодина изненадва Ката Кол от 40 метра

Мачът беше едностранна игра за Испания – която обаче предостави и един странен акцент през първото полувреме на мача: Кодина вкара безпроблемно от около 40 метра с остър пас назад в собствената си врата, за да направи 1:1, като междувременно видимо изненада Ката Кол в наказателното поле (11.).

Нати нямаше много време за празнуване, тъй като още в 5-ата минута изоставаха чрез красив нисък удар на Айтана от дузпа. Превъзходството на иберийците беше твърде голямо и Редондо с глава вкара топката в мрежата на Айтана, за да направи 2:1 (17-ата минута), а отново Айтана с помощта на Салма направи 3:1 (36-ата минута). Накрая, точно преди почивката, Кодина имаше привилегията да отговори на забележителния си гол от корнер с удар в дясната мрежа, за да направи 4:1 (45.).

Джени вкара последния голИспания

Испания почти винаги контролираше ситуацията през второто полувреме. Многобройните смени обаче, наред с всичко останало, възпрепятстваха протичането на играта. Единственият голмайстор Джени вкара още веднъж с удар във вратата на Нати – 5:1 (70.).

Испанците сега ще се изправят срещу победителя от мача между Нидерландия и Южна Африка на четвъртфиналите. Началото на битката за място в предварителния кръг на Световното първенство е в петък в 3 ч. сутринта (централноевропейско време) в Уелингтън.