szombat, április 27, 2024
HomeWorld Cup 2022Hiába a pofonegyszerű öngól: Spanyolország 5:1-re felülmúlja Svájcot

Hiába a pofonegyszerű öngól: Spanyolország 5:1-re felülmúlja Svájcot

Spanyolország dühösen reagált a Japán elleni egyértelmű vereségre: Jorge Vilda csapata 5-1-re nyert az esélytelen svájciak ellen a vb-selejtezők 16-os fordulójának nyitányán – egy bizarr öngól ellenére.

Nem változtattak Svájc kezdőcsapatán az Új-Zéland elleni 0-0-s döntetlenhez képest az előselejtező végén. Wälti ismét csapatkapitányként vezeti majd pályára Svájcot.

Spanyolország edzője, Jorge Vilda öt változtatást eszközölt a Japán elleni 4-0-s vereséghez képest: Cata Coll meglepő módon Misa helyett Cata Coll kapott előnyt a kapuban. Oihane, Laia Codina, Esther és Alba kezdett Olga, Rocio, Alexia és Mariona helyett.

Codina 40 méterről meglepi Cata Collt

Egyoldalú volt a spanyolok számára a meccs – amely azonban az első félidő egy bizarr csúcspontját is tartogatta: Codina mintegy 40 méterről, éles hátrapasszal a saját kapujába lőtt akadálytalanul 1-1-re, és közben láthatóan meglepte Cata Collt a dobozban (11.).

Nem sok ideje volt az ünneplésre a Nati-nak, amely már az 5. percben hátrányba került Aitana gyönyörű, horogból leadott, alacsony lövése révén. Az ibériaiak dominanciája túl nagy volt, Redondo fejelt Aitana keresztlabdájával 2-1-re (17.), majd ismét Aitana, Salma segítségével 3-1-re (36.). Végül, nem sokkal a szünet előtt Codina volt abban a kiváltságban, hogy egy szögletből lőtt figyelemre méltó öngóljára a jobb kapufa mellé válaszolva 4-1-re alakította az eredményt (45.).

Jenni teszi fel a pontot a végéreSpanyolország

A második félidőben szinte végig a spanyolok irányítottak. Azonban többek között a számos csere hátráltatta a játék folyását. Egyedül a gólszerző Jenni lőtt még egyszer a Nati kapujába – 5:1 (70.)

A spanyolok a negyeddöntőben a Hollandia-Dél-Afrika mérkőzés győztesével találkoznak. A világbajnoki elődöntőbe jutásért vívott csatában a kezdőrúgás pénteken hajnali 3 órakor (MESZ) lesz Wellingtonban.