неделя, май 5, 2024
HomeLa LigaВъпреки множеството шансове на Рафиня: Барселона категорично побеждава смелия Хетафе

Карселона си осигури комфортна победа в съботния следобед, побеждавайки с категорична разлика ФК Хетафе. Рафиня вкара два пъти в този процес

Барселона, който беше направил три промени в сравнение с равенството 1:1 в 16-ия кръг на Шампионската лига в Неапол, се затрудни в началото, но след това влезе в крачка. Рафиня, който започна на мястото на Ламин Ямал, беше близо до това да поведе рано след малко по-малко от десет минути със задна ножица, но стреля малко встрани от целта (8′). Междувременно Хетафе също се включи в играта, като многократно опитваше късмета си с далечни удари и спечели шест корнера само през първото полувреме. Каталунците обаче бяха по-опасни и поведоха в 20-ата минута, след като защитникът Кунде изпрати по пътя си крилото Рафиня. Останал сам срещу Давид Сория, бразилецът спокойно вкара топката в мрежата

Светкавична преднина на полувремето – Жоао Феликс увеличава

ФКБ продължиха да действат, като редовно комбинираха в обещаващи стрелкови позиции и почти стигнаха до 2:0 чрез Жоао Феликс, който замени Педри в стартовия XI. Бившият колчонеро обаче се забави твърде дълго при удара в лявата греда (34′). Барселона не се отпускаше и отчаяно се стремеше към втори гол, но свободният удар на Феликс от около 16 метра беше спрян от Давид Сория (37). Рафиня не успя да се възползва от още две стопроцентови възможности малко преди края на полувремето (41, 45+2), което означаваше, че домакините се оттеглиха на почивката с малка преднина.

След почивката Хетафе почти наказа разрастването на шансовете на Барселона, когато Луис Мила принуди тер Стеген да спасява от дистанция, който завъртя топката на гредата (49′). FCB не бяха впечатлени от краткия шок и използваха алуминиевия гол като сигнал за събуждане. Около четири минути по-късно резултатът беше 2:0: След първоначалния пас на Рафиня към Кристенсен датчанинът подаде на Жоао Феликс, който с лекота се разписа (53′).

Фермин вкара последния гол

Барселона играеше с много настроение и страхотни комбинации от този момент нататък. След откриващото подаване на Гюндоган към Рафиня, де Йонг завърши атаката (61′). След това играта просто се понесе с лекота. Последният гол бе отбелязан от резервата Фермин с попадението си за 4:0 (90.+1).

Барселона гостува на Билбао следващата неделя (21:00 ч.). Хетафе е домакин на Лас Палмас ден по-рано в 18:30 ч.