вторник, април 30, 2024
HomePremier LeagueВернер с асистенция: лондонското дерби между Уест Хем и Тотнъм завършва наравно

Вернер с асистенция: лондонското дерби между Уест Хем и Тотнъм завършва наравно

Уест Хем Юнайтед и Тотнъм Хотспър си поделиха точките в дъждовното лондонско дерби. Резултатът не помогна на нито един от двата отбора в надпреварата за международен футбол

След късното и още по-горчиво поражение с 4:3 от Нюкасъл треньорът на Уест Хем Дейвид Мойс беше принуден да направи кадрови промени. Фабиански замени поразения Ареола в защитата на „чуковете“.

От друга страна, „шпорите“ направиха три промени, тъй като продължават да мечтаят за място в горната част на класирането. След победата с 2:1 над Лутън Таун треньорът Анже Постекоглу въведе Бентанкур и Джонсън от самото начало заедно с бившия играч на Волфсбург ван де Вен. Драгусин, Сар и Кулушевски засега заемат местата си на резервната скамейка.

Вернер подаде на Джонсън

Гостите поеха контрола още в началото на дъждовния стадион „Лондон“, въпреки че Боуен от Уест Хем пропусна първия шанс в мача (4-ти).

Това, което англичанинът не успя да направи пред вратата на „шпорите“, Джонсън направи по-добре в другия край само минута по-късно. Уелският национал продължи работата на отдадения под наем в Лайпциг Вернер и прокара топката над линията от около четири метра

Zouma може да вкара с глава без натиск

West Ham се опитваше да овладее играта и видимо изпитваше затруднения – отчасти заради хлъзгавата настилка. Въпреки това феновете на домакините изведнъж успяха да се зарадват в 19-ата минута, след като Зума умело насочи в мрежата корнер на Боуен. Цялата задна линия на Тотнъм изгуби поглед върху мощния централен защитник.

До почивката нямаше да се случи много повече в двете наказателни полета. Докато специалистът по свободни удари Уорд-Проуз не успя да преодолее Викарио от около 25 метра (37′), Бентанкур от Тотнъм също стреля твърде неточно във втората минута на продължението

Уест Хем започва силно второто полувреме

Приодът непосредствено след подновяването на играта беше категорично в полза на „чуковете“, но те не успяха да се разпишат пред гола чрез Антонио (48′), Марвропанос (49′) и Лукас Пакета (50′). Тотнъм оцеля във фазата на натиск, но в 60-ата минута трябваше отново да трепери. В ситуация един на един с Антонио вратарят Викарио запази предимство.

След това нямаше голове, които да заслужават внимание, от двете страни, поради което треньорът на „шпорите“ Постекоглу се опита да съживи играта със смените на Кулушевски (70′, за Мадисън) и Ричарлисон (82′, за Вернер).

Udogie пропусна щастливия удар

Нито един от двамата жокери обаче не оказа особено влияние върху играта и лондонското дерби завърши при равенство 1:1. Промотираният Удоджи имаше шанс за щастлив удар в продължението на мача, но с директен удар (90.+4) вкара топката плоско в ръцете на Фабиански.

Преди първия мач на Уест Хем от четвъртфиналите на Лига Европа срещу Байер Леверкузен (11 април, 21:00 ч.) „чуковете“, които засега остават на седмо място в надпреварата за Европа, се изправят в събота (16:00 ч.) срещу Уулвърхемптън Уондърърс далеч от дома. Тотнъм остава непосредствено извън челната четворка и на следващия ден приема Нотингам Форест (19:00 ч.).