събота, април 20, 2024
HomePremier LeagueВернер и Хаверц вкараха за победата с 6:0, докато Челси се подготвяше...

Вернер и Хаверц вкараха за победата с 6:0, докато Челси се подготвяше за Реал

ФК Челси се отърси от разочарованието си от Шампионската лига след загубата от Реал Мадрид, като разгроми с 6:0 ФК Саутхемптън. Тимо Вернер и Мейсън Маунт вкараха по два пъти.

От първата минута балансът на силите беше ясен: Челси направи играта, Саутхемптън само изоставаше. Още в началните минути отбранителната конструкция на домакините се разпадна – първата възможност за сините бе на Вернер, който от 15 метра удари гредата (3). Първият гол не закъсня: След брилянтен удар от воле на Маунт Маркус Алонсо заби топката в мрежата (8-и).

Челси се развихри, светците се откъснаха от целта

Само няколко минути по-късно звънецът прозвуча отново: Маунт първо сам започна атака, а след това с далечен изстрел в долния ляв ъгъл (16-и) сух начин реализира блокиран удар. Саутхемптън се разпадна, Челси играеше оживено: След няколко пропуснати шанса Вернер получи неправилно подаване от Уорд-Проуз, премина покрай Форстър и вкара за 3:0 (21).

Но това не беше достатъчно: след като спечели топката пред противниковата шестнайсеторка, Вернер отново удари гредата след фантастично соло, но този път Хаверц, който тичаше заедно с него, беше на правилното място и вкара топката в празната врата за 4:0 (31.). След това „сините“ свалиха три предавки, а Саутхемптън все още не измисляше нищо. Малко преди почивката Челси на няколко пъти се озова опасно пред вратата, но три силни спасявания на Форстър предотвратиха нови голове. Така на почивката се стигна до преднина от 4:0.

Werner и Mount със скоба

След подновяването на играта светците сякаш се хванаха, а Челси изглеждаше доста пасивен в първите минути. Но след това „сините“ се развихриха: След изстрел на Канте Форстър отклони топката вляво, но Вернер, който тичаше с топката, беше там и я вкара в мрежата за своя гол (49-ата минута). Няколко минути по-късно Маунт допълни дузината: след като Пулишич и Вернер не успяха да вкарат от близко разстояние срещу силния Форстър, именно англичанинът прокара топката над линията за 6:0 (54.).

Chelsea затвърждава мястото си в CL

След това играта се успокои: Челси буташе топката напред-назад и вкарваше в противниците си, а домакините стояха дълбоко и се притесняваха да не допуснат повече голове. Нападението на гостите приключи, като в 74-ата минута Алонсо остана сам срещу седмия гол.

Играта вървеше към последния съдийски сигнал, нямаше повече атакуващи действия, които да си заслужава да бъдат споменати. С победата с 6:0 „сините“ затвърдиха третото си място в таблицата и могат да се включат с голямо самочувствие във втория четвъртфинал на ШЛ срещу Реал Мадрид. За Саутхемптън това е трето поредно домакинско поражение.