понеделник, април 29, 2024
HomeBasketballДончич изведе Мавс до разгромна победа - и ще пропусне последния мач...

Дончич изведе Мавс до разгромна победа – и ще пропусне последния мач заради отстраняване

Далас Маверикс си осигури домакинство в първия кръг на плейофите на Запад. Най-добрият играч отново беше Лука Дончич, който ще пропусне последния мач от редовния сезон.

Далас Маверикс постигна категорична домакинска победа над Портланд Трейл Блейзърс със 128:78. След шестата си победа от последните седем мача тексасците остават на четвърто място в Западната конференция. С рекорд от 51:30 победи Маверикс все още могат да изместят Голдън Стейт Уориърс (51:29 победи) от третото място. Далас не може да се изплъзне повече, което означава, че ще има домакинско предимство в първия кръг на плейофите за първи път от 2011 г. насам.

Маверикс доминираха през първата четвърт срещу Портланд в петък (местно време), като след 12 минути водеха с 23 точки. Най-добрият играч на „Маверикс“ беше Лука Дончич с 39 точки, 11 борби и 7 асистенции. Словенският национал вкара седем тройки. Въпреки това Дончич получи и 16-ия си технически фаул за сезона за фаулиране. В резултат на това 23-годишният играч ще бъде отстранен за един мач и ще пропусне последния мач на Мавс от основния кръг. Германският национал Макси Клебер пропусна мача заради контузия в глезена.

Финикс Сънс преодоляха 17 точки дефицит в четвъртата четвърт, за да се поздравят с победа над Юта Джаз със 111:105. Най-добрият реализатор Девин Букър вкара 33 точки. Лидерът на Запад Хюстън Рокетс загуби от Торонто Раптърс със 115:117 без Денис Шрьодер, който все още е контузен.

Bucks затвърждават второто място

Междувременно Милуоки Бъкс затвърдиха претенциите си за второто място в Източната конференция, изпреварвайки Бостън Селтикс, благодарение на националния играч Даниел Тейс. След победата си над Детройт Пистънс със 131:101 голямата звезда Джанис Антетокунмпо и колегите му имат шанс да си осигурят позиция зад лидерите Маями Хийт в последния си мач в неделя срещу Кливланд.

Кевин Дюрант изведе Бруклин Нетс до домакинска победа над Кливланд Кавалиърс със 118:107. Суперзвездата на Nets беше най-добрият реализатор в мача с 36 точки. След третия си пореден успех Nets изместиха Cavaliers от седмото място в Източната конференция. Двата отбора могат да се изправят един срещу друг в плей-ин турнира, победителят от който ще се класира за плейофите. Като отбор, заел седмо място, „мрежите“ ще играят домакински мач срещу отбора, заел осмо място.

Лос Анджелис Лейкърс, без звездите си Леброн Джеймс, Антъни Дейвис и Ръсел Уестбрук, спряха серията си от осем мача без победа. Лейкърс победи Оклахома Сити Тъндър със 120-101 у дома. Още преди мача беше ясно, че Лейкърс ще пропуснат плейофите този сезон.