събота, април 20, 2024
HomeSerie ABarella dreamlike, Dzeko ice-cold: Интер увеличава натиска в надпреварата за Скудетото

Интер излезе начело в борбата за Скудетото в събота. Нерадзурите победиха Хелас Верона благодарение на убедителна игра, особено през първото полувреме.

Близо седмица след лудата си победа с 1:0 в дербито на Италия при рекордните шампиони Ювентус, Интер отново заяви претенциите си в надпреварата за Скудетото, изпреварвайки Наполи и Милан. Треньорът на Интер Симоне Индзаги направи три промени след мача с Юве: В тричленната задна линия де Врий и Димарко започнаха вместо д’Амброзио и Бастони (и двамата на пейката). Корреа замени Мартинес, който беше отстранен с жълт картон.

На фона на Хелас, който все още има минимални шансове за изява на международната сцена, Интер доминираше от самото начало. До 22-ата минута обаче трябваше да мине момент на промяна, за да се стигне до така жадуваната преднина: Перишич, който малко преди това (18-ата минута) принуди стража на Hellas Монтипо да направи страхотно спасяване, пое топката в собствената си половина и веднага се ориентира в ситуацията: бившият специалист от Бундеслигата се включи на турбо и навлезе с топката в наказателното поле на съперника, за да подготви с кръст Барела, който също бе излязъл на позиция. 25-годишният италиански национал умело пое топката директно с дясното си крило и я вкара под напречната греда за заслужена преднина (22-ра минута).

Малко след това Кореа можеше да увеличи преднината си (26-и, твърде нескопосано), но Дзеко направи 2:0: след корнер на Димарко топката попадна в краката на 36-годишния ветеран и той трябваше само да я вкара (30-и). Преди почивката Верона имаше единствения си реален шанс, но Симеоне не успя да се разпише срещу Ханданович.

През второто полувреме Интер се отпусна малко по-лесно, но запази контрола върху играта и не позволи да се стигне до напрежение. Множеството смени (Индзаги вкара Госенс в 59-ата минута) също доведоха до спад в хода на играта, а последният шанс на Д’Амброзио дойде в края на втората част, когато ударът на 33-годишния играч бе отразен от Монтипо в корнер.

В крайна сметка обаче това беше удобна победа с 2:0, която запази второто място на Интер до неделя и намали разликата с Милан на една точка.