понеделник, април 29, 2024
HomeWorld Cup 2022Благодарение на Хрустик и Ървайн: мечтата на Австралия за Световната купа продължава

Австралия се класира за решаващия междуконтинентален мач за предпоследния билет за Световната купа. Футболистите победиха Обединените арабски емирства с 2:1 благодарение на късен гол на Хрустич.

След приключването на европейските квалификации за Световната купа в Катар ще се разиграят последните места за финалите. Докато за австралийците участието в него е почти обичайно (представени са на всяка Световна купа от 2006 г. насам), за Обединените арабски емирства то трябва да остане голяма мечта: Едва през 1990 г. страната си осигурява билет за Световната купа.

Контрастът се отрази и в играта от самото начало. Австралийците, в чиито стартови единайсеторки попаднаха Хрустик от Франкфурт и Ървин от Санкт Паул, веднага поеха контрола върху мача – също и защото ОАЕ се оттеглиха дълбоко в собствената си половина

Сокейросите трудно се справиха със страстните емирства и не успяха да създадат нито една възможност за гол през първото полувреме. От другата страна историята беше различна: Обединените арабски емирства продължиха да създават пропуски чрез Хариб Абдала Сухаил, но при една от тези контраатаки (36-та) лявото крило пропусна да поведе. Поради тази причина мачът се прибра в съблекалните без голове.

Irvine заема централно място след почивката

Грамата не се промени особено след подновяването на играта. Въпреки това австралийците се оказаха ефикасни и се възползваха от първия си шанс да поведат: Ървайн вкара топката в мрежата от няколко метра (53-та минута). Който е смятал, че сега играта ще поеме по своя очакван път, е грешал. ОАЕ нанесоха своя удар в лицето на Кайо Канедо (57-ата минута) след въздушен удар на Ървайн.

През следващите минути „Сейнт Паулиан“ отново заема централно място. След пресичането му Гудуин за малко не уцели целта (62). След това играта отново се поизравни, докато Джокер Макларън не успя да вкара след прекрасна подготовка на Хрустич от Халид Ейса (79-та минута).

Хрустик вкара решаващия гол

Въпреки че австралийците не поеха повече рискове в последната фаза, Хрустич вкара решителния гол. След отразен ъглов удар играчът на Франкфурт вкара с отклонено воле за 2:1 (84-и).

Въпреки че мечтата на Обединените арабски емирства за първо участие на Световната купа от 1990 г. насам беше разбита, Socceroos са само на една победа от финалите на Световната купа: на 13 юни те ще играят срещу Перу за предпоследния билет.