четвъртък, април 25, 2024
HomeBasketballПул от халфовата линия: Warriors изравняват

Пул от халфовата линия: Warriors изравняват

Голдън Стейт Уориърс спечелиха втория мач от финалната серия на НБА след равностойно първо полувреме и изравниха резултата на 1:1.

Този път Воините запазиха хладнокръвие и не се сринаха, както в последния период на първия мач, който загубиха със 108:120 от Селтикс пред собствена публика. Този път нещата се развиха по-добре – особено през третата четвърт.

Калифорнийците направиха почти всичко, както отпред, така и отзад. С 35:14 те положиха основите на категоричната и заслужена победа със 107:88.

Центърът „Чейс“ в Сан Франциско се разтреперваше при всяка стрелба на домакините, особено при тройката на Джордан Пул (17 точки) от почти половината линия в края на третата четвърт.

За „Воините“ Стивън Къри поведе с 29 точки (5 тройки, 3 откраднати топки) и спечели двубоя с най-добрия реализатор на гостите Джейсън Тейтъм (28/6 тройки) по точки. В крайна сметка Селтикс запазиха силите си, така че резерви като Даниел Тайс (0 точки, 5 борби, 1 асистенция) също получиха известно игрово време. Германският център игра 14 минути в мача.

Theis: „Имаше твърде много обръщания“

„Имаше твърде много обрати. Мисля, че почти 20 обръщания и 33 точки от тях. Това е играта“, казва Тайс пред dpa. „Третата четвърт трябва да я изключим. Не можем да се надяваме като в първия мач да отидем на минус 15 и след това да се върнем в мач като този.“

„Стеф беше зашеметяващ в това тримесечие“, похвали треньорът на Уориърс Стив Кър представянето на суперзвездата си в Q3. „Не само стрелбите, които вкара, но и усилията му в защита.“ Къри също беше доволен от себе си и от представянето си в защита. „Това винаги е било фокус, когато се опитваме да печелим баскетболни мачове“, каза 34-годишният играч. „Там полагам много труд.“

Сега „Селтикс“ се надяват на домакинско предимство в следващите си два мача, но вече допуснаха няколко загуби в Бостън този сезон. Но Тейтум каза: „Струва ми се, че напоследък се отпуснахме малко у дома. Може би защото имахме домакинско предимство. Но се нуждаем от спешност и трябва да играем по-добре у дома.“

Бостън скоро отново ще бъде едноличен рекордьор?

Двата финалиста се срещат отново рано сутринта в четвъртък (3 ч. българско време). „Върнахме се след поражения през целия път до плейофите“, каза Тейс. „Това е най-важното за нас сега: да играем нашия баскетбол и най-вече да не играем толкова зле.“ В крайна сметка след 14-годишна суша в Бостън отново трябва да има празненства. С 18 триумфа Уориърс имат шест трофея в шкафа (последния през 2018 г.), а Селтикс искат скоро отново да са единствените рекордьори, изпреварвайки Лос Анджелис Лейкърс.