понеделник, април 29, 2024
HomeFootballБензема и Канте отбелязват голове: Ал Итихад победи Окланд

Бензема и Канте отбелязват голове: Ал Итихад победи Окланд

Шампионът на Саудитска Арабия Ал-Иттихад откри Световното клубно първенство с победа. Отборът на Бензема и Канте победи Окланд Сити с 3:0 в квалификациите във вторник вечерта

Ал-Иттихад откри Световното клубно първенство с категорична победа с 3:0 в квалификационен мач за четвъртфиналите. Отборът на треньора Марсело Даниел Галярдо вкара и трите гола на Оукланд през първото полувреме, което означава, че мачът е бил като решен на полувремето.

Бензема и Канте вкараха

Головете паднаха в рамките на единадесет минути един от друг. Първо нападателят Ромариньо направи резултата 1:0 (29′). Само пет минути по-късно Канте се разписа. Бившият играч на Челси вкара от 15 метра с удар от воле след изпълнение на корнер. В 40-ата минута Бензема, другото нашумяло име от Ал-Итихад, направи разликата. Ал-Шанкети си партнира с Канте на десния край на наказателното поле, след което намери с остър пас намиращия се на перфектна позиция бивш мадридчанин и той трябваше само да вкара от близко разстояние.

Нов формат от 2025 г.

Победата изпраща Al-Ittihad на четвъртфиналите и те ще се изправят срещу Al-Ahly в петък (19:00 ч.). След това Манчестър Сити също ще играе на полуфиналите (18/19 декември).

Световната клубна купа ще се проведе за последен път тази година в обичайния си формат. След едногодишна пауза турнирът ще се проведе през 2025 г. с участието на 32 отбора. Тогава всичките шест конфедерации ще получат стартови места. Европа ще бъде представена от дванадесет отбора, сред които миналогодишните победители в Шампионската лига Манчестър Сити, Реал Мадрид и ФК Челси.