събота, май 18, 2024
HomeBasketballБайерн удържа нервите си срещу Милан в продълженията

Байерн удържа нервите си срещу Милан в продълженията

Във вторник вечерта Emporio Armani Milan изигра своя мач срещу FC Bayern. Получи се много равностоен мач, който мюнхенци спечелиха в допълнителното време

Баскетболният отбор на ФК Байерн Мюнхен удължи малката си серия от победи в Евролигата. Мюнхенският клуб спечели с 91:84 (76:76, 39:44) след продължения срещу Олимпия Милано във вторник вечерта. Това беше шестата победа на клуба от Бундеслигата в дванадесетия му мач в най-високата лига. Карсен Едуардс беше най-резултатен за победителите с 32 точки.

Първата четвърт беше равностойна. Нито един от двата отбора не успя да се откъсне в резултата. След като изостана леко, Байерн се активизира и поведе на полувремето. Домакините бяха по-ефективни, особено при отскочилите топки. Процентът на стрелба можеше да бъде подобрен в този момент. Само малко повече от половината от стрелбите за две точки попаднаха в коша. Отвън те бяха още по-малко точни

Мачът остана равностоен и след почивката. Мюнхенци допуснаха многобройни обрати в последните минути на третия период, но все пак успяха да вземат малка преднина в последната четвърт. Тя започна с изравняване на Милан. Първоначално Байерн не беше впечатлен от това. В средата на четвъртината италианците се откъснаха леко напред. Секунди преди края Серж Ибака наложи продълженията със своята тройка. Байерн надделя благодарение на изключителния Едуардс, който вкара единадесет от своите 15 точки

Байерн Мюнхен – Армани Милано 91:84 (76:76, 44:39) б.в.

Най-добрият реализатор за Мюнхен: Едуардс (32 точки), Ибака (20), Вайлер-Баб (14), Франсиско (11)
Най-добри реализатори за Милано: Шийлдс (26 точки), Мели (10 точки), Хол (10 точки), Войтман (10 точки)